18. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Lai pāreja uz eiro būtu droša

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Policija vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu būt īpaši uzmanīgiem, kā arī brīdina par gadījumiem un situācijām, no kurām vajadzētu izvairīties, lai pārejas laikā no latiem uz eiro Jūsu ietaupījumi nekļūtu par zagļu un krāpnieku iekāres objektu.

Publicitātes foto, Latvijas Banka
Publicitātes foto, Latvijas Banka

Nekādā gadījumā nemainiet naudu no svešinieka!!! Ja izpalīdzēt kārais svešinieks ierodas jūsu dzīvesvietā un piedāvā samainīt latus pret eiro, nekādā gadījumā neuzsāciet ar viņu sarunu, neizrādiet ne mazāko interesi par piedāvājumu un neielaidiet viņu savā dzīvesvietā. Ja persona uzdodas par sociālo darbinieku, fonda vai labdarības organizācijas pārstāvi, pārliecinieties par viņa identitāti, pieprasot uzrādīt apliecību! Ja jums radušās kaut nelielas šaubas par personas patiesajiem nolūkiem, nekavējoties informējiet policiju, zvanot pa tālruni 110 vai 112.

Nevienam neatklājiet savus personas vai maksājumu kartes datus. Atcerieties, ka bankas nekad nepārbauda jūsu konta stāvokli vai drošību, prasot telefoniski nosaukt datus.

Neuzglabājiet mājās lielas naudas summas. Nestāstiet citiem par saviem ietaupījumiem vai plāniem, kad un kur gatavojaties naudu mainīt.

Neturiet makā lielas naudas summas. Pēc maiņas naudu noglabājiet apģērba iekškabatās.

Uzmanieties no kabatzagļiem. Ja pie Jums atrodas liela naudas summa, izvairieties no braukšanas sabiedriskā transportā, neejiet uz veikalu vai tirgu! Ja Jūsu rīcībā ir lielāka naudas summa latos, ieteikums to sadalīt vairākās daļās un nemainīt visu uzreiz, bet dažādās dienās. Pēc naudas maiņas nekādā gadījumā neatstājiet naudu mašīnā bez uzraudzības! Tāpat nav ieteicams pēc naudas maiņas doties uz vai caur nomaļām teritorijām, mežiem, parkiem. Drošāk būs uzturēties publiskā vietā. Ieteicams maiņu veikt bankās, kuras ir aprīkotas ar atsevišķām kabīnēm kases operācijām, lai citi klienti nevar ievērot naudas apjomu, kāds tiek mainīts.

Mainiet naudu dienas laikā un pieaiciniet līdzi kādu draugu vai radinieku.

Nesteidzieties mainīt naudu. Atcerieties, jūs neko nevarat nokavēt. Latus uz eiro bez maksas varēs mainīt no 2014. gada 1. janvāra:

3 mēnešus 302 Latvijas pasta nodaļās,

6 mēnešus visās komercbankās,

Latvijas Bankā - bez termiņa ierobežojuma.

Policija aicina pieaugušos bērnus minētos drošības pasākumus pārrunāt ar saviem vecākiem, brīdinot un palīdzot tiem izvēlēties labāko un izdevīgāko laiku, lai veiktu naudas maiņas darījumus.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri