Labs treniņš kaujas apstākļos

16.Janvāris, 2018

Svētdienas vakarā abpusēji rezultatīvā spēlē jaunie valmierieši, kuriem šoreiz palīgos nebija apslimušais komandas līderis Iļjins piedzīvoja plānotu zaudējumu Triobet BBL čempionāta B grupas spēlē pret vienu no grupas līderiem — BK Ogre. Tiesa, arī viesi bija mačam pieteikuši tikai 9 spēlētājus, taču ar tiem — lielākoties pieredzējušiem večiem — uzvarai pietika pārpārēm.

Valmiera/ORDO – BK Ogre 89:112 (22:27, 30:25, 25:30, 12:30)

Kaut arī bez galvenā komandas punktu guvēja un cīnītāja zem groziem palikuši, valmierieši ilgu laiku cienīgi turējās pretī ciemiņiem. Atbilstoši savai pieredzei nospēlēja abi līderi Kaufmanis un Elksnis. Hudins, aizvietojot komandas galveno centru, labi cīnījās par bumbām, tiesa, viņam vēl tālu līdz Iļjina prasmēm groza iekarošanā. Jau otro spēli pēc kārtas lielisks bija 16-gadīgais Bērziņš, rādot gana kvalitatīvu spēli pret ļoti pieredzējušajiem viesu basketbolistiem. Aktīvs savās darbībās laukumā bija arī Bērziņa vienaudzis Gersons, taču joprojām nemanāms laukumā — Jansons, savu pārliecību metienos nedaudz pēdējos mačos pazaudējis arī viņa partneris U-20 izlasē Hāzners.

Visu pirmo puslaiku dzenoties pakaļ pretiniekiem, valmierieši ar Bērziņa trejaci 19. minūtē pirmoreiz panāca neizšķirtu — 48:48, bet puslaiku pa nullēm nokārtoja Gersons — 52:52.

22. minūtē Elksnis ar trejaci pat izvirzīja vadībā valmieriešus — 59:57, tikai 24. minūtē pēc Sirsniņa tālmetiena ogrēnieši vadību (66:63) pārņēma, kā izrādīsies vēlāk, uz neatdošanu. Tomēr tālu valmierieši viesus nelaida — pēc 30 minūtēm, ko noslēdza Miška, tikai 5 punktu deficīts — 77:82.

Vēl pāris minūtes ceturtajā ceturtdaļā mūsējie mēģināja atspēlēties, tad laukumā devās rezervisti, lai kaujas apstākļos krātu pieredzi. Galu galā, bez komandas punktu gūšanas līdera spēlējot, samest augumā garāku un pieredzējušāku pretinieku grozā 89 punktus — tas nav peļami.

Mājiniekiem punktus guva: Kaufmanis 22+3AB+3RP (ef. koef. +23), Elksnis 20+4RP (+18), Miška 13+3RP (+14), Hāzners 10+3 kļūdas (+5), Bērziņš 9+3AB+7RP9 (+16), Vīksne 7 (+3), Hudins 2+10AB+2BM (+9), Jansons 2 (+3), Zadvornijs 2 (+2), Gersons 2 (+2). Viesiem rezultatīvākie: Sirsniņš 20+5AB+8RP+2PB (+25), Jānis Antrops 17+4AB+7RP (+22), Vītols 17+7RP (+18). Pārējā komandu statistika: divpunkti 64%:59%, trīspunkti 35%:50%, sodi 91%:43%, AB 24:45, RP 18:27, PB 4:7, BM 2:2, kļūdas 9:6, komandu ef. koef. summas 98:143.

17. janvārī mūsējiem (2-7) BBL ieskaitē izbraukuma spēle pret B grupas līderiem Pieno Žvaigždes (7-1). Labs treniņš Lietuvā, lai gatavotos 20. janvāra spēlei LBL ieskaitē Valmierā, atkal pret BK Ogre. Par Valmieru!

MANA! Valmieras sešpadsmitgadnieks Daniels Gersons (Nr.26) sargā bumbu no Ogres trīsdesmitpiecgadnieka Ginta Antropa rokām. Kas par to, ka abiem teju 20 gadu starpība! Foto no BK Valmiera arhīva