20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Labākā sporta skolotāja

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieriešiem celiņš uz titulu Gada sporta skolotājs jau labi iestaigāts. 2009. gadā to saņēma Valmieras Valsts ģimnāzijas sporta skolotāja Maija Priedīte, 2010. gadā — viņas vīrs un arī sporta skolotājs tajā pašā skolā Māris Priedītis. Nupat, pirms 2017. gada Ziemassvētkiem, Gada sporta skolotāja tituls atkal pierakstījās Valmierā — 21. decembrī to saņēma Valmieras sākumskolas sporta skolotāja SIGNE LŪSIŅA.

Labākā sporta skolotāja

Sākam no pirmās klases! Kurā skolā tas jums bija un vai arī jau toreiz mīļākā stunda bija fizkultūra jeb, kā tagad saka, sports?

Esmu valmieriete jau otrajā paaudzē, mācījos Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, kādreiz tā bija Valmieras 4. vidusskola. Nē, pirmajā klasītē par sportu vēl nedomāju, varbūt mazliet aizdomājos kādā piektajā. Klases audzinātāja man bija Marta Ādamsone, mana vienīgā sporta skolotāja visus gadus, gan jau tas kādu ietekmi atstāja. Vēroju viņas darbu gan skolas gados, gan tad, kad jau mācījos (Sporta pedagoģijas) akadēmijā. Sapratu to viņas stiliņu, taču šo to es savā darbā no tā pamainu. Lai aktivitātes būtu citādākas. Jāiet laikam līdzi, jādomā, kas šodienas bērniem patīk un interesē. Jau otrajā klasītē sāku mācīties peldēt pie treneres Intas Andrejānovas, redzēju, ka man tas sanāk, padodas. Tā es peldēšanā paliku 14 gadus! Tajā sporta veidā apgūts viss, zināmas visas nianses.

Sportošana mācībām netraucēja?

Nē, tas tikai papildināja, deva stimulu ātrāk visu izdarīt. Man pat bija panākumi bioloģijas olimpiādē, laikam trešā vieta Latvijā. Patika, kā savu priekšmetu mācīja Uldis Paeglis, arī viņa teiciens — atkārtošana ir zināšanu māte... Patika, kā matemātiku mācīja Biruta Grava.

Vai tam, ka skolas gados nodarbojāties ar peldēšanu, bija izšķiroša nozīme profesijas izvēlē?

Jā, tā tiešām ir. Tā bija joma, ko es pazinu, zināju un arī vēlējos to, ko pati zināju, nodot tālāk saviem audzēkņiem, skolēniem.

Jūsu rokās nonāk tikko skolas solā sēdušies bērneļi. Kādi viņi ir  fiziskās kondīcijas ziņā?

Sporta jomā strādāju jau 19 gadus. Pirmais gads bija Valmieras Valsts ģimnāzijā ar lielajiem — astotajiem un devītajiem. Tad pārmetos pie mazākiem — mācīju no pirmās līdz sestajai klasītei. Pēdējos gados mani skolēni ir no trešās klasītes un lielāki. Trešajā klasē ir peldētapmācība, ko citi skolotāji tā kā nepieprot, tas ir mans lauciņš, un es to arī daru. Jāteic, ka bērni nāk no dažādiem bērnudārziem ar dažādu sagatavotību, mums pavasaros, brīvlaikā, ir arī 40 minūtes garas nodarbības, kad ņemam mazos pie sevis — lai viņi apskatās, kāda mums sporta zāle, kāds inventārs, lai paši padarbojas... Mums ir iespēja viņus pavērot. Manuprāt, kopumā bērni ir labi sagatavoti, tādi droši. Ir tādi, kas jau pasportojuši, piemēram, futbolā trenējušies, viņiem jau ir saprašana par to, nevajag visu priekšā rādīt.

SMAGA! Tā par Gada sporta skolotāja 2017 balvu Signe Lūsiņa, fotosesijai izvēloties Valmieras sākumskolas sētas pusi ar amfiteātri Ģīmes ezeriņa krastā. Šo vietu skolotāja bieži izmanto sporta stundām brīvā dabā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri