19. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Kurš būs Superziķeris?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras Jaunatnes centrā Vinda šajās dienās norisinās konkursa Superziķeris 2018 otrā kārta.

Kurš būs Superziķeris?

Pēc Vindas Ziķeru darbnīcas pulciņa skolotājas Dzirkstītes Stūraines idejas, konkursā ik gadu aicināti piedalīties ceturto klašu skolēni no visām vēsturiskā Valmieras rajona skolām. Superziķerī netiek dalītas meitenes no zēniem — visiem uzdevumi vienādi, vai tas būtu darbs ar šujmašīnu vai trases automodelisms, uzvarētājs ir tas, kurš prot to visu. Un uzvarētāji šeit būs divi — viens no Valmieras, otrs no apkārtnes novadu skolām.

Ceļš uz Superziķera titulu sākās jau pērnā novembra sākumā, kad pirmajā kārtā, pirms tam izvirzīti no savām skolām, sacentās kopumā 47 bērni (30 pilsētas grupā, 17 novadu). Apliecinot savas spējas trases automodelismā un tehniskajā modelēšanā, otrajai kārtai kvalificējās pa 16 no katras grupas.

Vakar otrajā kārtā pirmie sacentās pilsētas skolēni, no kuriem finālā tika tikai desmit labākie — Estere Elberte, Viktorija Antone, Anna Čepjolkina, Valters Ozollapa, Valters Erģis, Ernests Ābols, Enzo Ābele, Roberts Ojārs Habeks, Anna Luīze Eglīte un Luīze Karpika. Šajā kārtā ziķeri tika pārbaudīti šūšanas un modelēšanas studijā Fantāzija, pildot konkrētus uzdevumus: šūšana pa lapām, tests par adatām un adatu spilventiņa izšuvums. Konkursantus vērtēja Vindas skolotāju žūrija.

Šodien pēc līdzīga scenārija par vietu finālā cīkstēsies otras grupas bērni no novadu skolām. Arī pats fināls notiks divās dienās — 21. un 22. martā. Fināla uzdevumi gan vēl precīzi nav zināmi, vien zināms tas, ka dažādībai būs iekļauti arī sportiski pārbaudījumi.

Otrajā kārtā skolu ģeogrāfija bija varen plaša — Valmieras Pārgaujas sākumskola, Valmieras 5. vidusskola, Valmieras Gaujas krasta vidusskola - attīstības centrs, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras sākumskola, Burtnieku Ausekļa pamatskola, Jaunburtnieku pamatskola, Kocēnu pamatskola, Naukšēnu novada vidusskola, Rubenes pamatskola, Rūjienas vidusskola un Matīšu pamatskola.

PIE ŠUJMAŠĪNĀM VIESTURIEŠI. Superziķeru otrajā kārtā sacentās arī Valmieras Viestura vidusskolas 4. klašu audzēkņi Enzo Ābele (no labās), Jēkabs Kaķis un Roberts Ojārs Habeks. Diviem puišiem izdevās tikt finālā, diemžēl Jēkabs tālāk netika.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri