14. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Minna, Vilhelmīne

Kukurūzas pūdētājiem pieteikts karš!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušajā trešdienā, kad ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro LIAA Valmieras biznesa inkubatorā tikās ar Valmieras uzņēmējiem un pilsētas pašvaldības pārstāvjiem, pie diskusijas galda tika pārrunāti daudzi aktuāli jautājumi, starp kuriem kā pašus karstākos varētu izcelt plānotās izmaiņas valsts atbalstam OIK jomā, darbaspēka ievešanu vai neievešanu Latvijas darba tirgū, algu politiku gan ilgtermiņā, gan sezonas darbos, kā arī visai ieilgušo pauzi banku finansēšanas aktivitātēs. Vēl tika diskutēts par valsts, pašvaldību un privāto uzņēmumu līdzās pastāvēšanas niansēm, kā arī par STEM (eksakto priekšmetu) skolas jeb inženierzinātņu skolas iespējamo pilotprojektu Valmierā.

RALFS NEMIRO
RALFS NEMIRO

Liesma bija klāt šajā interesantajā un brīžiem arī konstruktīviem ierosinājumiem pilnajā prātu vētrā, šodien pats būtiskākais no domu apmaiņā dzirdētā klātesošo monologos par jautājumiem, kas saistīti ar OIK un dažāda veida biogāzes ražotāju nākotnes perspektīvām.

Ministrs ievadā iezīmēja Ekonomikas ministrijas prioritātes: «Kā jau Ekonomikas ministrija, mēs vairāk domājam par uzņēmēju interesēm, protams, bieži vien salāgojot ar to, kas saistīts ar darbaspēku, iespējām, arī algas celšanu darbiniekiem. Lai nebūtu tā, ka algas iet uz leju un mēs beigās nonākam pie tās pašas situācijas, kāda bija 2008. un 2009. gada krīzē, kad starpības bija tik milzīgas, ka darbinieki labprāt brauca uz jebkurieni, kur vienkārši bija lielākas algas... Mēs gribam, lai ekonomika ceļas visur, cik nu ir iespējams. Šī izlīdzsvarotā ekonomikas attīstība – tas jau ir cits jautājums, kas saistīts ar resursu un mājokļu pieejamību, ar iedzīvotāju skaitu, pašvaldību sadarbību un citām lietām.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Jūlijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri