18. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Krievijas cars pārsēžas pašmāju vāģī

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nupat lielajā kaimiņvalstī atkal nospēlēts kārtējais politiskais teātris — jaunais vecais Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins leģitīmi pagarinājis savu varas periodu vēl uz nākamo termiņu. Šoreiz pompozo svētku ceremoniju kuplināja arī vēl viens tik sensitīvā lielkrievu nacionālā lepnuma apliecinājums — pašu mājās ilgi un pamatīgi veidots prezidenta limuzīns no projekta Kortež sērijas.

Krievijas cars pārsēžas pašmāju vāģī

Vismaz 10 miljonus rubļu jeb aptuveni 133500 eiro maksās valdības garāžas vajadzībām izstrādātie Kortež automobiļi, kurus, kā sola, varēšot nopirkt ikviens maksātspējīgais auto kārotājs. Pasūtīšanai šie elitārie automobiļi kļūs pieejami šī gada rudenī, tā solījis Krievijas Federācijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs Deniss Manturovs. Interesanti, ka vēl šī gada sākumā auto cena tika plānota līdz 100 tūkstošiem eiro...

Kortež automobiļi tiks izlaisti ar Aurus nosaukumu — te nu krieviem paveicies ar liktenīgu saderību, apvienojot latīņu vārdus Aurum (zelts) un Russia (Krievija). Toties atsevišķi modeļi leposies ar Maskavas Kremļa torņu nosaukumiem — sedans un limuzīns Senat, minivens Arsenal un apvidus auto Komendant.

Jau 2016. gadā Maskavas auto izstādē tika atrādīts Putinmobiļa prototips — mašīna ar 860 zirgspēku jaudas 12 cilindru dzinēju ar 4 turbīnām. Interesanti, ka krievi tomēr nespēja paši vien tikt galā ar savu nenoliedzami ambiciozo projektu un apmēram pirms gada griezās pēc palīdzības pie indiešiem. Te nu jāpiebilst, ka tieši Indijas kompānijai Tata Motors pieder arī augstākās raudzes auto būves zīmolu Land Rover un Jaguar ražošana.

TIKAI BILDĒ MAZIŅŠ. Šāds izskatās Kortež projekta ietvaros tapušais Aurus Senat, piebraukts tieši pie prezidenta namdurvīm. Saprotama lieta, ka tuvumā nevienu fotogrāfu vismaz pagaidām Vladimira Putina limuzīnam nelaiž — jāknipsē no tālienes, tāpēc bilde kaitinoši kompakta. Foto no portāla B92.net

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri