18. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Noderīgi padomi – kā izvēlēties aizdevumu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

 

Kad plānots aizņemties, ir svarīgi neļaut vaļu emocijām un rīkoties pārdomāti. Par steigu var nākties dārgi maksāt, tādēļ ir vērts ņemt vērā dažus vienkāršus padomus, lemjot par kredīta izvēli.

Noderīgi padomi – kā izvēlēties aizdevumu

1. Labāk septiņas reizes nomēri un tad griez.

Latvijā aizdevumus izsniedz bankas, nebanku kredītu devēji un privātie aizdevēji. Komercbankās ir pieejami vislielākie aizdevumi, t.sk. mājokļa iegādei. Nebanku aizdevēji turpretim specializējas uz īstermiņa aizdevumiem, taču pieejami arī kredīti ar atmaksas termiņu līdz diviem gadiem. Privātie kredītu devēji ir droši tikai tad, ja ir personīgi pazīstami. Cilvēki ir dažādi un aizņemties no nepazīstamiem, tomēr nevajadzētu, jo nav zināma viņu pagātne un rīcības motivācija.

2. Izvērtē nākotnes perspektīvas

Pirms pieteikties kādam kredītam, obligāti izvērtējiet savas finansiālās iespējas tagad un nākotnē. Pārdomājiet, ko darīsiet, ja aizdevuma atmaksas periodā zaudēsiet darbu vai citus ienākumus. Vai spēsiet atrast citu darbu, vai nokārtot līgumsaistības ar aizdevējiem. Lai arī vairumā gadījumu klientiem tiek piedāvātas kredītbrīvdienas vai iespēja pagarināt līgumu, abas šīs iespējas, tomēr ir saistītas ar papildus izdevumiem. Piemēram, izvēloties kredītbrīvdienas jārēķinās, ka aizdevējs var paaugstināt procentu likmi, pamatojot, ka līdz ar klienta finansiālās situācijas pasliktināšanos ir palielinājušies aizdevēja riski. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka īstermiņa ieguvuma vietā ilgtermiņā aizņēmējs ir spiests maksāt krietni vairāk.

3. Pārbaudi atbilstību aizdevuma saņemšanai

Tradicionāli kredīta saņemšanai ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā jānorāda informācija par sevi, ienākumiem, saistībām, apgādājamajiem u.c. dati. Pats galvenais, ko vērtē kreditori ir klienta ienākumi. To apmēram ir jābūt pietiekamam, lai nodrošinātu, ka aizņēmējs spēj atmaksāt parādu līgumā noteiktajā periodā. Ja rodas šaubas, tiek prasīta ķīla, galvotājs, piedāvāta augstāka procentu likme vai pieteikums tiek noraidīts. Viens no galvenajiem iemesliem atteikumam ir slikta kredītvēsture. Cilvēki, kas ir iekļauti parādnieku reģistros dēļ savlaicīgi nepildītām saistībām saskaras ar dažādām grūtībām un neizdevīgākiem nosacījumiem pakalpojumu saņemšanā. Kredīts ar negatīvu kredītvēsturi var tikt piešķirts situācijās, kad uzņēmumam ir pārliecība par aizņēmēja spējām un gatavību atmaksāt parādu.

Ja aizdevuma saņemšanai plāno dot ķīlu, rēķinies, ka sliktākajā variantā ķīlu vari zaudēt un vēl palikt parādā pēc tās atsavināšanas. Ar šādu situāciju ir saskārusies daļa hipotekāro kredītu ņēmēju. Banka atsavina īpašumu, pārdod izsolē, bet starpību starp aizdoto naudu un pārdotā īpašuma vērtību joprojām prasa atmaksāt klientam. Šāda tipa darījumi ir saistīti ar vislielāko risku, jo aizdevuma summas ir lielas un saistības tiek noslēgtas uz vairākiem desmitiem gadu.

4. Dzīve nav sprints, bet maratons

Nav jēga būt pirmajam kādā īsā posmā, ja ar šādu rīcību iztērē visus spēkus un pēc tam atkrīti uz beigām vai vispār nebeidz distanci. Ja plāno aizņemties, izvērtē vai šāda rīcība paaugstinās tavu dzīves kvalitāti. Jebkuras šaubas būtu jātulko kredītiem par sliktu. Senākos laikos aizdevumi bija izplatīti daudz mazāk un tos izmantoja vien retais. Arī šodien aizdevumiem internetā vai bankās būtu jābūt kā galējam līdzeklim situācijās, kad rodas steidzamas vajadzības, kuru īstenošanu nevar atlikt. Protams, vajadzība attiecībā uz kredītiem bez reālām iespējām atmaksāt parādu savlaicīgi ir nulles vērta, jo var tikai radīt lielas nepatikšanas. Ja plāno aizņemties, ieskaties, kuri ir tev piemērotāki ātrie kredīti kredit.lv. Rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemies atbildīgi.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Decembris, 2015

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri