14. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Zelma, Zemgus, Virma

Koši ziedošā ceļmalā Vecatē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Braucot pa autoceļu Valmiera — Mazsalaca, iepretī Vecates pagasta centram braucēju skatienu arvien piesaista ar izdomu izveidotā dekoratīvo augu dobe. No agra pavasara līdz pat salam tur kaut kas plaukst un zied. Blakus dobei pašlaik bagātīgi un koši saziedējusi dāliju kolekcija. Ziedošā ceļmala kļuvusi par vienu no Vecates vizītkartēm. «Liesmai» palaimējās satikt tās veidotājus un kopējus, vecatiešus REGĪNU KVETKOVSKU un GUNĀRU BERGU.

Koši ziedošā ceļmalā Vecatē

Vaicāti, kā radusies doma intensīvas satiksmes ceļa malā radīt vienmēr ziedošu saliņu, abi pastāstīja: «Dzīvojam tepat Vecates centrā vienā no daudzdzīvokļu mājām. Zeme ir mūsu. Tā atrodas pašā ceļa malā, tādēļ, dārzu veidojot, nolēmām, lai tuvāk ir skaistums sev un citiem par prieku, bet tālāk nost no acīm lai viss izaug kā kārtīgā sakņu dārzā laukos. Pietiek tur vietas arī zālājam — trušu barībai. To mums daudz! Kad izlēmām veidot dekoratīvo augu dobi, negribējām kļūdīties, tādēļ talkā aicinājām mūspusē populāro daiļdārznieci Zentu Skrastiņu. Pēc viņas ieteikuma tad arī visu te izveidojām, sameklējām un sastādījām augus. Dobē ir pa kādam mūžzaļajam skujenim, kā arī daudzgadīgās ziemcietes. Ir arī rozes, vasaras puķes un pat pa kādam eksotiskam augam — pasūtītam no dārzkopības kataloga. Stādījumi tiek izgaismoti ar saules bateriju lampiņām.»

Dārzā daudzviet jūtama saimnieku radošā izdoma. Nu kaut vai kupica! Kas gan tur īpašs, bet šajā oāzē zemes robeža iezīmēta ar glīti veidotu laukakmeņu krāvumu. Gan skaisti, gan arī praktiski, jo var piesēst un par savu dārzkopja darbu papriecāties. Uzzinām, ka dālijas esot pārpalikums no Gunāra agrāko gadu dāliju gumu biznesa. Neesot vairs tik daudz kā agrāk, bet arī ar atlikušo kolekciju nākoties pietiekami noņemties. Gumus ziemojot tepat daudzdzīvokļu mājas pagrabā. Gunārs vēl strādājot par algotu naktssargu, bet Regīna kopš maija algotu darbu vairs nestrādājot. Dārzs arvien prasa laiku un uzmanību, bet dod arī pretī. Abi saka: «Kad viss te uzzied, ar patiku un prieku nākam šeit. Dzīvojot Vecates centrā, no pašiem vien atkarīgs, cik katrs savu roku un izdomu pieliek, lai mums apkārt būtu sakopta un skaista vide. Mēs citādi neprotam!»

RUDENIM SĀKOTIES. Vecatē pašā ceļa malā košu dāliju ziedu sveicienu garāmbraucējiem sūta šā nelielā ceļmalas dārza saimnieki Regīna Kvetkovska un Gunārs Bergs. Paldies par to! Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri