23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Korporācija "GazEnergoStroi" nopirkusi Valmieras gaļas kombinātu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Korporācija "GazEnergoStroi" ir pabeigusi Valmieras gaļas kombināta iegādes darījumu Latvijā. Valmieras gaļas kombināts ir bankrotējis uzņēmums ar plašu teritoriju - aptuveni 20 hektāru platībā, no kuriem 16 hektāri pāries kompānijas īpašumā, bet pārējie 4 hektāri būs ilgtermiņa nomā, informē uzņēmuma pārstāve Varvara Aglamišjana.

Foto: Laura Rence
Foto: Laura Rence

Korporācija "GazEnergoStroi" plāno atjaunot pašu Valmieras gaļas kombinātu, kā arī uz esošās uzņēmuma bāzes izveidot tehnoloģisko parku, kuru veidotu trīs līdz četras inovatīvi – tehnoloģiskas ievirzes ražošanas kompānijas. Kopējā ēku platība, kas atrodas uzņēmuma teritorijā, ir vairāk nekā 100 tūkstoši kvadrātmetru. Dažas no tām ir labā stāvoklī, bet daļu ir nepieciešams rekonstruēt vai būvēt no jauna. Uzņēmuma rekonstrukciju plānots uzsākt jau šogad, skaidro uzņēmuma pārstāve.

„Pēdējos gados "GazEnergoStroi" aktīvi iesaistās daudzos projektos Latvijā un citās Baltijas valstīs, un šis ir sestais uzņēmums, kas iegādāts šajā reģionā. Tomēr Valmieras reģions mums ir īpašs, tas atšķiras ar lielisku investīciju vidi”, - atzīmē korporācijas prezidents  Sergejs Čerņins. „Gribētu īpaši pateikties Valmieras mēram Inesim Boķim un pilsētas pašvaldības izpilddirektoram Jānim Baikam. Pateicoties viņu attieksmei pret investoriem, tika nolemts atjaunot lielāko gaļas pārstrādes uzņēmumu Latvijā un izveidot tā teritorijā tehnoloģisko parku. Par Eiropas Savienības līdzekļiem apkārt uzņēmumam tiks izbūvēti jauna pievedceļi un pievilktas visām nepieciešamās pievadkomunikācijas. Tātad, tiks radīta ideāla vide investīcijām."

„Investora piesaiste bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijai ir ieguvums pilsētai kopumā – tās būs  jaunas darba vietas valmieriešiem un vēl viena iespēja pilsētas straujākai ekonomiskai izaugsmei. Valmiera vienmēr ir bijusi pilsēta, kurā nozīmīga vieta ir atvēlēta ražošanai gan Latvijas, gan ārvalstu eksporta tirgiem. Līdz ar jaunā investora piesaisti, mēs iegūsim arī to, ka tiks sakārtota vēl viena plaša teritorija pilsētā. Ir gandarījums, ka sarunas ar korporāciju „GazEnergoStroi” bija auglīgas un noslēdzās ar darījuma līgumu. Tas apliecina, ka Valmieras izvēlētais ceļš investīciju piesaistē ir pareizs”, saka Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks.

Šobrīd korporācija "GazEnergoStroi" jau  īsteno vairākus inovatīvus projektus Krievijā un Baltijas valstīs.

Korporācija "GazEnergoStroi" vairāk nekā 13 gadus veic pilna cikla kompleksu  darbu izpildi,  būvējot kooģenerācijas stacijas ar jaudām: mazās -  no 1 līdz 30 MW, vidējās -  no 30 līdz 150 MW  un lielās elektrostacijas ar jaudu no 150 līdz 1000 MW. Savas darbības laikā enerģētikas tirgū, korporācija ir strādājusi elektrostaciju būvniecībā gan kā pasūtītājs, gan kā koordinators un darbuzņēmējs, īstenojot projektus  ar kopējo elektroenerģijas jaudu vairāk nekā  4 tūkstoši MW un 10 tūkstoši Gcal /h siltumenerģijas.

Korporācija "GazEnergoStroi" pašlaik īsteno projektu lielākās privātās elektrostacijas celtniecībai Maskavā – GTES „Ogorodnij projekt- Novomoskovskaja", kuras jauda būs 600 MW. Šī „jaunās Maskavas” projekta ietvaros plānots uzbūvēt arī 22 energokompleksus ar kopējo elektrības jaudu 1,27 miljoni  KW un 2,14 Gcal/h siltumenerģijas.  Turklāt, tiek realizēts arī Kudepstinskas TEC būvniecības projekts Sočos, kas kļūs par svarīgāko daļu elektroenerģijas piegādes shēmā 2014. gada Olimpiskajām spēlēm. Staciju plānots nodot ekspluatācijā 2013. gada beigās. Tās jauda būs 367 MW.

Korporācija "BioGazEnergoStroi" (ietilpst kompāniju grupā "GazEnergoStroi") 2009. gadā ir izstrādājusi un uzstādījusi Krievijā pirmo biogāzes elektrostaciju ciematā Došino, Kalugas apgabalā. Šobrīd kompānijai projektēšanas un būvniecības stadijā ir vairāk nekā 30 bioelektrostaciju Krievijas Federācijas teritorijā.

2012. gadā Korporācijas "GazEnergoStroi" apgrozījums bija 1miljards dolāru.

pirkums

Nezin vai viss ir būs tik rožaini, k Jūs pašlaik rakstat. Varējāt jau nu uztaisīt kādu žurnālistu izmeklēšanu, kas tam visam apakšā un kas mūs gaida. Pārāk jau nu optimistiski mūsu vietējo vadoņu izteicieni. Ka tik neiznāk aplauzties un gaļas kombināta vietā dabūt nezin ko, kas snirdēs vēl vairāk.

Smirdēs???

Kā jau biogāzes ražotāji jaunie īpašnieki blakus kombinātam laikam ir paredzējuši izbūvēt arī šādu staciju, kurā par gāzi pārtaps viss no lopiņiem pāri palikušais. Tad nu valmierieši iespējams var sagaidīt, ka Pārgaujā smirdēs vēl trakāk nekā iepriekšējā gaļas kombināta laikā

kombints

Neaizmirstiet ka kombināts tika celts ārpus pilsētas ,visa pārgauja bija Kauguru muižas zeme ,īsti lauki ,paši sacel mājas pie kombināta un nu brēks. Vēl smieklīgāk ir ar Rīgas ostu ,Rīga izveidojās tikai tāpēc ka tur bija ostas vieta ,tagad skan balsis ostu Rīgā likvidēt ,jo tur smirdot.

Nē nu slikti tas ir un

Nē nu slikti tas ir un nepieļaujami! Kāpēc nevar atstāt šo jauki pamesto un brūkošo uzņēmumu tāds, kāds tas ir?..nē nu vot vajag kādam tur urķēties un kaut ko darīt...un ja nu kaut kas nosmird?...un štrunts par tām darba vietām, labāk lai stāv...tā labāk...mierīgāk un latviskāk!

pieredze

Neticu krievu labvēlībai un labajiem centieniem! Visbiežāk tur apakšā tiek perināta kāda nelietība un labi izdomātas mahinācijas.

Valmieriešiem ir tiesības zināt

Pērk ne tikai gaļas kombinātu, bet arī blakus teritorijas, kur kaut ko būvēs. Pa dullo jau naudu neizsviedīs pat krievs, gan jau zina, ko tur būvēs un arī pilsētas vadība to zina, jo pircējam taču jāzina, ko šajā vietā drīkstēs, ko nedrīkstēs būvēt. Tāpēc stacijas galā dzīvojošajiem ir tiesības prasīt no Valmieras domes, ko krievs ir sadomējis tur vēl būvēt. Varbūt pilsētas vidū lopu kūti, lai lopi kaušanai nav no citurienes jāved?

Jā jā...pērk visu

Jā jā...pērk visu Valmieru,...stacijas Statoila vietā būs lopu svari, bet kautuves kompleks dzelzceļa stacijas vietā, un kultūras centra lielajā zālē realizācijas daļa...nu vispār tīrās šausmas gaidāmas...bet Tu gan esi malacis...visu to noziedzīgo shēmu atklāji...nu supermens, tik nerunā citu vārdā, jo tevi neviens tam nav pilnvarojis.

Esmu šokā ... gadiem stāv

Esmu šokā ... gadiem stāv tukša teritorija...ēkas neapsaimniekotas un grūst..nevienam neko nevajag, un te atrodas, kas ir gatavs to sakārtot un vietējiem darbu iedot, un pabirst neapmierinātie - kas? kāpēc? utt. Nu vispār lai būtu naudiņa budžetā, tā ir jānopelna, jāsaražo, un to dara nevis brīnumdaris Dombrovskis, bet gan uzņēmēji, kas strādā Latvijā....un ar ko uzņēmējs no Krievijas sliktāks par amerikāni vai zviedru?

Viss nav tik vienkārši

Uzņēmējs no Krievijas, kurš sola atjaunot gaļas ražošanu, nav sliktāks par zviedri. Satraukumu rada fakts, ka viņš pērk nesalīdzināmi lielākas platības, nekā vajag vien gaļas kombināta darba nodrošināšanai. Tādēļ gaļas kombināta tuvumā un stacijas galā dzīvojošajiem ir tiesības zināt, kas tur taps vēl, galvenais, vai NESMIRDĒS. Šāds jautājums ir pamatots, jo pie patreizējā lopu skaita Latvijā gaļas pārstrādes uzņēmumu jau tā ir pārāk daudz, lopu nepietiek jau tagad. Tātad TIKAI gaļas kombināta darbība krievam peļņu nenesīs. Ir vajadzīgs vēl kas cits, gluži negaidīts, bet peļņu nesošs. Tādēļ valmieriešiem (pilsētas vadība droši vien to jau zina) ir tiesības arī zināt, kas būs tas CITS, jo atšķirībā no zviedra vai amerikāņa krievs arī biznesa darījumos bieži ir ļoti neprognozējams. Šajā sakarā Valmieras domei, lai nomierinātu valmieriešus, nekavējoties vajadzētu sniegt nopietnāku skaidrojumu. Un jau pirms vēlēšanām, lai nebūtu atrunu, ka darījumam piekrituši iepriekšējie deputāti. Darba vietas Valmierai vajag, bet vispirms tā ir pilsēta, kurā JĀDZĪVO VALMIERIEŠIEM.

Valmierietis

Tautietis laikam nav īsti zinošs...jo Valmieras domei un tās deputātiem neviens nekādu atļauju pie pārdošanas neprasīs, jo zeme un ēkas ir privātīpašums. Un vēl.... neviena ražošana nav iespējama, bez zināmām neērtībām apkārtējiem - vai nu smaku, trokšņa, transporta kustības dēļ, tām protams jābūt elementāru normu robežās. Dažus gadus atpakaļ kopā ar daudziem uzņēmējiem no Vidzemes bijām pieredzes apmaiņā uz Vāciju, tai skaitā arī uz Valmieras sadraudzības apgabalu Giterslo.... nu droši vien vajadzētu dažus neapmierinātos aizvest uz turieni lai izbauda tās smakas un troksni ar ko samierinās apkārtnē dzīvojošie. Mums par to ar vietējiem uzņēmējiem bija saruna, uz ko viņi atbildēja, ka gala produkts _ nauda nesmird, un ja valsts un tās iedzīvotāji grib pietiekami augstu dzīves līmeni, tad ir lietas ar ko jāsamierinās. Un vēl - dalīt uzņēmējus pēc tautības var tikai mazizglītots un aprobežots cilvēciņš.

Vienkarsak nevar but!

Kolega no 7.aprila pusdienlaika laikam sava pasaulite dzivo, ja tagad gaida, ka arzemju investors, tikko ipasumu iegdajies, sauks kopa valmieriesus uz tautas sapulci, lai kopigi izlemtu, ko tad nu vietejie vinam ieteiks ar so zemi darit. Kads naivums 21. gadsimta! Gan jau par saviem planiem Cernina kungs, cik to uzskatis par iespejamu, pastastis, kad ieradisies Valmiera. Drukato Liesmu vajag lasit nevis fragmentus internta no preses relizem, tad neskaidribu bus mazak!

Kāds ļoti cenšas

Kāds ļoti cenšas paklanīties krievu jaunbagātniekam, visgudri skaidrojot notikumus domes darbinieku vietā. Liela muļķība ir absurdais apgalvojums, ka pašvaldībai par privātās zemes pārdošanu nav nekāda teikšana. Bez domes deputātu vairākuma piekrišanas šo zemi svešajam tomēr NEDRĪKSTĒJA pārdot, jo pilsētas teritorijā pašvaldībai uz nekustāmiem īpašumiem, it īpaši zemi, ir pirmpirkuma tiesības. Nemālējiet svētbildē jaunu Jēzu, ka neviens neko nezina, jo vēl jau klāt tiek piedota arī pilsētas zeme. Būtu gan vislabāk, ka lielāku skaidrību visā šajā darījumā reālajā Liesmā izteiktu nevis domes darījuma aizstāvētāji, bet gan vismaz kāds no domniekiem, kam valmierieši uzticas. Kāpēc gan ne pats Inesis Boķis, kurš vēl rādās goda vīrs? Tad vismaz var cerēt, ka aiz viņa muguras nenotiek kaut kas pat viņam līdz galam nezināms. Velti gaidīt Cernina paskaidrojumu: viņš jau var skaidrot daudz ko, bet vienbrīd visu var pārdomāt gluži citādi, pieradis, ka ar naudu var visu panākt. Bet Valmieras deputātiem valmieriešu acīs būs jālūkojas vēl gadiem. Žēl būs, ja nāksies vien atzīt, ka ir apmānīti, nezināja, nebija informēti...

Valmierietis

Nevienam klanīties netaisos, vien paust elementāru loģiku un patiesību. Man kā pilsētniekam bija nepatīkami, kad garām braucot bijušā gaļas kombināta teritorijai redzēju šis krāsmatas un postu. Entos gadus gan vietējiem, gan ,,labajiem,, Eiropas uzņēmējiem bija iespēja šo teritoriju ņemt un ražot, taču nebija nevienam viņa vajadzīga, nu tagad uzradās ,, sliktais,, uzņēmējs no Krievijas, un tā vietā lai būtu prieks par vidi un ēkām kas tiks sakoptas un vairāk kā 100 jaunām darba vietām, daļai pēkšņi te kaut kādas aizdomas un tiesības, ar domu, ka labāk lai grūst un pūst. Latvijā darbojas ES dalībvalstij atbilstoša uzraugošo institūciju plejāde, kas pētīs, mērīs un ošņās, tāpēc neredzu nekādu iemeslu šai neveselīgajai ziņkārei.
Kas attiecas uz pašvaldības iespējām izmantot savas pirmpirkuma tiesības, tad tādas tai protams ir, taču ir vesela rinda noteikumu, un institūciju, kas nosaka kādiem mērķiem tas ir pieļaujams, un tas mērķis ir tik viens - pašvaldības funkciju pildīšanai!!! Ja pašvaldība iegrūstu šajā zemē pārsimts tūkstošu LS, es pirmais uzrakstītu iesniegumu Valsts kontrolei, un galā kriminālproces par pilsētas budžeta līdzekļu izšķērdēšanu ir garantēts. Tā lūk Harald ..pirms skaļi bļaut, vajag šo to arī zināt!

pievienojos

Pievienojos ,valmierieša komentāram un zemāk rakstošajam Ješkam iesaku nākošo pusgadu sēdēt krūmos un ar binokli novērot objektu ,jo krievi ,droši vien,tur grib iekārtot kādu teroristu apmācības bāzi ,tankodromu ,vai ķīmiso ieroču izmēģinājuma poligonu ,kad būsi atklājis tos krievu īstos nodomus ātri ziņo DP.

Ješka

Šaubas par šī darījuma patiesajiem nolūkiem, lietderīgumu un godīgumu ir pamatotas. Līdz šim mūsu austrumu kaimiņš un viņa tautieši nav pildījuši nevienu nolīgumu, norunu vai vienkārši solījumu. Agri vai vēlu visas patiesās vēlmes līdīs laukā kā īlens no maisa, bet tad jau būs par vēlu, zeme jau pārdota... Krievija joprojām ir neprognozējama, puscivilizēta valsts ar autoritāru pārvaldīšanas shēmu. Diemžēl! Tā bija kļūda pārdodot (atdodot) šādam šaubīgam darījuma partnerim Latvijas zemi!

Ješkucīti ...palūko

Ješkucīti ...palūko patiesībai acīs...Eiropai mēs esam vajadzīgi tikai kā viņu preču pircēji un prognozējamas politikas un biznesa telpa..un tas ir viss, taču neviens mūs neaiznesīs no lielā kaimiņa, kuram pašam ar modernu biznesu un ražošanu nu tā ir kā ir, un tādēļ tur ir gana plašs un ienesīgs tirgus. Jā viņš ne vienmēr ir prognozējams un loģisks, taču viņš tur IR, un par to nepacīnīties ir liela tumsonība. Emocijas beidzas tad kad nav naudas un gribas ēst, tādēļ būsim mazāk demagoģiski, un vairāk gudri.

čoms

Interesanti cik tev maksā par Dzimtenes nodošanas cienīgiem komentāriem?

Čomam

Redzi...mums laikam katram sava dzimtene ir...manējā cilvēki saprot no kurienes nauda pensijām, pabalstiem utt. rodas. Manā dzimtenē to ir jānopelna, un to pelnīšanu dara uzņēmējs, kas ražo, bet tavējā cilvēciņiem šķiet, ka to naudiņu premjers Valdis čemodāniņā atnes, un labākajiem pilsonīšiem padala. Un man šķiet, ka tas, kas dēļ savu neizdevušos politisko ambīciju ir gatavs ap 200 šobrīdējiem bezdarbniekiem liegt iespēju nopelnīt sev un ģimenei iztiku ir ne tikai nodevēja vārda, bet arī šā tā cit cienīgs!

Kam tu esi coms?

Nepaliek skaidrs, kurs tam pusdienlaika comam ir coms? Tas, kurs Jeska, vai tas, kurs Haralds? Vai varbut abi siltas vietas, kuru coms nezin kapec sauc patriotiski un raksta ar lielo burtu, aizstavji kopa. Mes tacu visi labi zinam, par ko te paris "patrioti" cepas - par balkiem vairs neviens negrib runat, tad nu jakeras pie citiem salmiem, pat smakas. Jautra dzive tiem comiem!

Valmierietis

Čomam tas kurš Haralds ir škrobis, jo policija izbeigusi veco bērzu kriminālprocesu pret Domi, jo nav atrasts nozieguma sastāvs, tādēļ dažādi uzplaiksnījumi ir un būs manāmi līdz 1 jūnijam.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri