23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Ķoņu kalna svētki pavadīti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šogad Ķoņu kalna svētki pavisam silti, bet ar vētrainiem elementiem, kā ierasts, jūlija pēdējā sestdienā apdzīvoja drumlina augstāko punktu.

Ķoņu kalna svētki pavadīti

Rītu, kā ierasts, sākām ar Gundara jautrajām sporta aktivitātēm un pavisam jauno orientēšanās spēli, par kuras sagatavošanu paldies Dacei Zvirbulei. Tiem, kam tuvāka pirkstiņu vingrināšana, Elīnas Titānes keramikas darbnīcā tika pie saviem skanošajiem keramikas mākslas darbiem. Gan lielākie, gan mazākie varēja apgleznot savu īpašo akmeni vai iededzināt zīmi uz koka.

Stundas garumā mūs priecēja lieliskā folkmūzikas grupa ImantaDimanta un draugi, kas tikko atgriezušies no koncertturnejas Amerikā. Lieliskā kvalitātē varējām baudīt gan mūsu skaistākās tautas dziesmas, gan kādu amerikānisku skaņdarbu. Grupā ImantaDimanta un draugi darbojas pieci jaunieši, no kuriem divi uzauguši ārzemju latviešu ģimenēs dažādās pasaules malās — Amerikā un Vācijā, trīs piedzima un uzauga Latvijā. Katrs gājuši dažādus muzikālos ceļus un nu satikušies, lai veidotu kopīgu mūziku.

Spītējot vēja untumiem, filma Baltu ciltis ļāva ielūkoties senākā Latvijas vēsturē un sajust tā laika skarbo ikdienu. Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, kas tobrīd sasnieguši savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, datoranimācija un zinātnisko ekspertu aizkadra teksts ļāva ieskatīties Baltijas reģiona seno tautu, Eiropas pēdējo pagānu dzīvē – ko viņi darīja, kam ticēja un kas viņus darīja stiprus?

Savukārt vakara cēlienu iesākām ar loterijas galvenās balvas izlozi. Balvu laimēja pēdējā mirklī nopirktā biļete, kuras īpašniece bija Dikļu amatierteātra aktrise. Un kā reizi šādā pozitīvā noskaņojumā Dikļu amatierteātra izrāde Antons un Anna varēja sākties. Kā jau īstā latgaļu lugā, varējām gan pasmieties, gan just līdzi varoņiem.

Un, protams, neiztikām arī bez balles. Līdz pat pirmajai rīta gaismai griezāmies uz jaunajiem deju grīdas dēļiem grupas Amulets pavadījumā.

Savukārt sestdien kalnā baudījām ko nebijušu — gongu meistaru Graumaņu gongu meditāciju. Klausījāmies ne tikai gongus, bet arī dažādus citus skanošus un grabošus instrumentus, kas apmeklētajiem sniedza dažādas izjūtas – kādam vienkārši atpūtu, kādam koncertu, bet vēl kādam pavisam maģisku ceļojumu skaņu pasaulē.

Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem un apmeklētājiem. Liels paldies loterijas balvu ziedotājiem un atbalstītājiem: Ainai Jēkabsonei, Silvijai Zariņai, Initai Alpeusai, Marutai Krastiņai, Solveigai Šķiņķei, Lūcijai Bētakai, Dainai Bobovičai, Rūtai Skaidrajai, Andai Mušpertei, Ligitai Krieviņai, Ingūnai Zukurei, Zinaīdai Ozolai, Aigai Čokai, Alisei Zariņai, Agnesei Auniņai-Linmeijerei, SIA Sters, SIA Kunturi, SIA Naukšēni, ZS Kalnapaipuži, Naukšēnu vīniem, Naukšēnu novada pašvaldībai, SIA Liepkalni un anonīmajiem ziedotājiem.

Paldies visiem čaklajiem palīgiem: Agnesei Auniņai-Linmeijerei, Janai Jasmīnei Biržmanei, Ligitai Krieviņai, Andim Bošam, Marutai Krastiņai, Edgaram Jirgensonam, Pugačovu ģimenei, Egitai Reiziņai, Baibai Podiņai, Gundaram Putniņam un Dacei Zvirbulei. Projekts «Ķoņu kalna svētki» īstenots ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fona atbalstu.

NESKATOTIES UZ KARSTO LAIKU, paši drosmīgākie svētku apmeklētāji piedalījās sporta aktivitātēs.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri