17. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Aleksejs, Aleksis

Konkurss Dižprojekts — inovatīvi un ilgtspējīgi risinājumi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Dižošanās akcija – konkurss «Dižprojekts» notiek jau septīto reizi. Biedrība «Latvijas Lauku forums» konkursu organizē, lai popularizētu reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas projektos ar LEADER pieejas finansējuma atbalstu, iedrošinot Latvijas iedzīvotājus drosmīgam lēmumam — dzīvot un aktīvi darboties laukos.  Šoreiz konkursam tika pieteikti divdesmit četri projekti no visiem Latvijas reģioniem.

Konkurss Dižprojekts — inovatīvi un ilgtspējīgi risinājumi

Iedzīvotāju lielāko atbalstu ne vien savā novadā, bet visā Latvijā guva SIA «Benevilla» īstenotais projekts «Nakšņosim Benevillā», ko izvirzīja biedrība «Alūksnes lauku partnerība» un kas ieguva titulu «Iedzīvotāju balsojuma populārākais projekts 2017». Arī eksperti pievienojas iedzīvotāju balsojumam un norāda, ka ļoti pozitīvi vērtējama vēstures saglabāšana un viesnīcas kā daļas no kopīga piedāvājuma veidošana, tāpat īpaši tiek uzslavēta saimnieku iesaiste viesnīcas vadīšanā un arī unikālu ēdināšanas piedāvājumu izstrādē.

Trešo dalīto vietu nominācijā «Dižprojekts 2017» ieguva DKS «Jāņupe -2» īstenotais projekts «Patriotu laukuma izveide Jāņupē», ko izvirzīja biedrība «Pierīgas partnerība», sekmējot vietējo iedzīvotāju iniciatīvu, vienotības sajūtu un piederību vietai, un SIA «Bernātu Dzintariņš»  īstenotais projekts «Bernātu Dzintariņa atdzimšana», ko izvirzīja biedrība «Liepājas rajona partnerība», realizējot brīnišķīgu un ambiciozu ideju — ir atdzimusi dabas mīļu un sportotāju atpūtas vieta jūras krastā.

Otro vietu nominācijā «Dižprojekts 2017» ieguva SIA GFK CENTRS īstenotais projekts «Jaunjelgavas pārceltuve pār Daugavu», ko izvirzīja biedrība «Aizkraukles rajona partnerība». Pārcelšanās pār Likteņupi Daugavu starp Jaunjelgavu un Klidziņu vien dažās minūtēs ir liels ieguvums daudziem.

Pirmo vietu un «Dižprojekts 2017» titulu saņēma SIA «Latvia Catering Company» īstenotais projekts «Pārvietojamā restorāna tehnoloģisko iekārtu iegāde», ko izvirzīja biedrība «Ropažu - Garkalnes partnerība». Projektā izveidota pārvietojama restorāna virtuve, sniedzot pakalpojumus jebkurā klientam ērtā vietā, nodrošinot to ar apkalpojošo personālu un galdu servējumu. Šī ideja, kur virtuve ir kā akcents un ietverta automobilī, ir inovatīva visā Latvijā un pārsteidza ar oriģinalitāti, projekta iesniedzēju uzdrošināšanos, idejas vērienīgumu un gaumīgu rezultātu.

Konkursa «Dižprojekts» mērķis ir nevis projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto un sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto visā Latvijā, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.

Redakcijas piebilde.

Informācija par citiem 2017. gada «Dižprojektiem» vēsta, ka starp tiem ir arī biedrības «Vidzemes lauku partnerība «Brasla»» konkursam izvirzītais projekts «Kapsētu digitalizācija», ko Dikļu pagasta Dikļu, Dauguļu un Sprēstiņu kapsētās ir īstenojusi Kocēnu novada dome. Šajā projektā, izmantojot SIA «Cemety» pakalpojumus, veikta kapu vietu uzmērīšana, digitāli kartē atzīmētas kapu vietas ar numuriem, veikta arī kapu foto fiksācija, noskaidrota informācija par apbedījumiem. Visa apkopotā informācija par katru no šīm kapsētām tagad ikvienam interesentam ir pieejama www.cemety.lv, kā arī ir uzstādīti informācijas stendi pie katras kapsētas ar aktuālo informāciju, ko regulāri atjaunos. Projekts «Kapsētu digitalizācija» ir inovatīva pakalpojumu pieejamība dabas un kultūras objektu sakārtošanā, nodrošinot kvalitatīvu un sasniedzamu pakalpojumu ikvienai iedzīvotāju grupai ne tikai Dikļu pagasta, bet visa Kocēnu novada un Latvijas mērogā.

ORIĢINĀLI. Lūk, tā uz pasākumiem tagad ierodas restorāns uz riteņiem. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri