21. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Severīns, Urzula

Koncerts Gaviļu balsis

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kas ir Gaviļu balsis? Tās ir dzirkstošs soprāns – Jolanta Strikaite-Lapiņa, spēcīga un virtuoza trompetes balss – Jānis Porietis un ērģeļu orķestris – Ilze Reine. Tā ir mūzika, kas gavilē, rotājas un priecājas;  ticiet vai ne – tādu var atrast ne tikai aizgājušo gadsimtu pūrā, bet arī latviešu komponistu daiļradē.

Koncerts Gaviļu balsis

Programmas balsta punktus veido Renātes Stivriņas izvērstais un krāsainais jaundarbs Gaviles trompetei un ērģelēm un Baha solo kantāte Jauchzet Gott in allen Landen/Gavilējiet Dievam, visas zemes (BWV 51) – kontrastu pilna kompozīcija, kurā spēkpilns soprāna un trompetes duets pārdrošās pasāžās tiecas uz debesīm, liriska soprāna ārija izlūdzas svētību katrai jaunai dienai, bet cēlu korāli apvij rotaļīgas piebalsis un ērģeļu soļi. Šī kantāte ir izaicinājums un izaugsmes garants izpildītājiem, pašlaik varam būt lepni un gandarīti, ka Latvijā ir solisti, kuriem ir pa spēkam šī meistardarba atskaņojums.

Latvijai ir kāds pavediens, kas saista Baha ģēniju ar mūsu mūzikas kultūru, – tas ir Rīgas Bahs Johans Gotfrīds Mītels, viens no pēdējiem Baha skolniekiem. Mītela ērģeļfantāzijas ir drosmīgas un daudzveidīgas, dziesmas – galantas un šķelmīgas, par to varēsiet pārliecināties šajā programmā.

Baha spožums, Mītela elegance, romantisma perioda skatiens uz baroku un latviešu mūzikas krāsas – programmā soprānam, trompetei, ērģelēm Gaviļu balsis. Tās sestdienas pēcpusdienā varēsiet izbaudīt Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā.

Jolanta Strikaite-Lapiņa – soprāns, Jānis Porietis – trompete, Ilze Reine (priekšplānā) – ērģeles. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Septembris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri