21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Kokļu godos Neikenkalnā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pirmdienas vakarā Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē, skanēja tautas mūzika — Pasaules koklētāju nometnes kokļu godos ciemojās starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 dalībnieki. Kā atzīmēja pasākuma direktore Vita Lancere, festivāls no Rīgas izgājis novados.

Kokļu godos Neikenkalnā

Koncerts sākās ar sabraukušo folkloras kopu priekšā stādīšanu, ko braši veica vietējā Endzelīte, katrai kapelai, kas bija izvietojušās aplī, veltot asprātīgu pantiņu. Tālāk koncerta vadītāji Laima Jansone un Ēriks Zeps deva vārdu katras kopas priekšnesumiem, bet publika notiekošo vēroja, sēdot tādos kā saules staros no apļa centra.

«Pēdējos gados esmu kļuvis par aizrautīgu kokles fanu, vienubrīd šķita, ka šis ritenis sāks griezties,» pēc koncerta atzinās Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis. «Te ir meitenes no Jaunzēlandes, Austrālijas, Vācijas latviete un lietuviešu meitene — pirms divām dienām viņa nemācēja latviski nevienu vārdu, savukārt, mācoties dziesmu, es atkal nevarēju lietuviešu valodu izrunāt, bet vispār viņi ir baigie malači. Nometnes pirmo dienu filmēja televīzija ar vācu režisoru, kas taisa filmu par Baltijas mūziku. Bija sagatavota filmēšanas vieta pie skolas, tad Kokmuižas placī, taču beigās visi pārcēlās pie dīķa, kur skauti ierīkojuši ugunskura vietu, un viss tika nofilmēts tur. Jau otro gadu viņi ienes mums dzīvīgumu un dod pozitīvu enerģiju. Kaut arī mēs skaitāmies organizatori, nez vai uz mūsu aicinājumu atsauktos dalībnieki no Austrālijas, bet, kad to dara Laima, tad viss notiek, mums tikai atliek šo pasākumu menedžēt. Man pašam jau ļoti patīk, tā ka droši vien kokļu godi notiks arī nākamgad.»

LAIMA JANSONE (trešā no kreisās) ar pasaules koklētāju nometnes dalībniekiem. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri