22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Kocēnu novadā trīskāršo bērna piedzimšanas pabalstu un palielina dzīvokļa pabalsta apmēru

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai uzlabotu demogrāfisko situāciju Kocēnu novadā un materiāli atbalstītu jaundzimušo vecākus, Kocēnu novada domes sēdē apstiprināja grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka materiālās palīdzības apmēru Kocēnu novada iedzīvotājiem, informē Kocēnu novada pašvaldības pārstāve Eva Eglīte.

Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu

Šobrīd vienreizējs pabalsts, ko Kocēnu novada dome piešķir par jaundzimušo bērnu, ir dāvanu karte Ls 20 vērtībā. Šī summa turpmāk tiks palielināta, un tā būs par 40 latiem lielāka - Ls 60, kas vairs netiks izsniegta dāvanu kartes veidā, bet gan izmaksāta naudā. Pabalsts tiks piešķirts par katru jaundzimušo bērnu, kura deklarētā dzīvesvieta ir Kocēnu novadā. Tiesības saņemt materiālu atbalstu bērna piedzimšanas gadījumā būs vienam no jaundzimušā vecākiem, pie nosacījuma, ka viens no jaundzimušā vecākiem pēdējos sešus mēnešus ir deklarēts Kocēnu novadā.

Lai saņemtu materiālo atbalstu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, Sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegums materiāla atbalsta saņemšanai sakarā ar bērna piedzimšanu un bērna dzimšanas apliecības kopija, uzrādot oriģinālu.

Atbalsts netiek piešķirts, ja bērns pēc dzimšanas nodzīvojis mazāk par septiņām diennaktīm, ja bērns ievietots bērnu aprūpes un audzināšanas iestādē, kā arī tādos gadījumos, ja pabalsts par jaundzimušā piedzimšanu ir saņemts citā pašvaldībā.

Palielināts dzīvokļa pabalsta apmērs

Lai Kocēnu novadā uzlabotu trūcīgo personu un ģimeņu sociālo situāciju, Kocēnu novada domes sēdē apstiprināja grozījumus noteikumos, kas nosaka sociālās palīdzības pabalstu apmērus.  Dzīvokļa (apkures un malkas) pabalsta apmērs tiks palielināts par Ls 30 un līdzšinējo Ls 50 vietā tiks piešķirts Ls 80 apmērā.

Pabalstu piešķir vienu reizi gadā vienai mājsaimniecībai. Dzīvokļa pabalsts tiek piešķirts apkures maksājumu daļējai segšanai vai kurināmā iegādei. Pabalstu piešķir, ja persona vai ģimene faktiski dzīvo dzīvoklī vai individuālajā mājā, kurā ir deklarējusi savu pastāvīgo dzīvesvietu. Tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu ir trūcīgai personai vai ģimenei, vientuļam pensionāram vai vientuļam invalīdam, kuru ienākumi ir zem Ls 180, pensionāram, kurš dzīvo viens un atsevišķi no bērniem un kura ienākumi ir zem Ls 125. Vientuļas trūcīgas personas ar invaliditāti no bērnības, kurām nav pirmās pakāpes apgādnieku, var saņemt dzīvokļa pabalstu Ls 90. Dzīvokļa pabalstu nepiešķir personām vai ģimenēm, kuras dzīvo pašvaldības sociālajā dzīvoklī.

Ar pabalsta pieprasītāju tiek noslēgta vienošanās par līdzdarbību. Pabalsta saņēmēja pienākums ir viena mēneša laikā no pabalsta saņemšanas dienas pabalstu izmantot paredzētam mērķim - malkas iegādei vai apkures pakalpojuma segšanai, par to informējot sociālā dienesta darbinieku.

Noteikumi stājas spēkā Latvijas Republikas likuma „Par pašvaldībām" 45. pantā noteiktajā kārtībā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri