27. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Malvīne, Malvis

Ko nedrīkst, to nedrīkst!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Grozies, kā gribi, bet tieši vasara, manuprāt, ir tas laiks, kad autovadītājiem visbiežāk nākas sagrēkot ar kādu lieku stiprāka dzēriena glāzi. Labi, ja tas beidzas bez nopietnām sekām, taču pasākums brīvā dabā ar gaļas cepšanu, alus un stiprāku dziru baudīšanu, pēcāk mājup braukšanu jau nedaudz siltā prātā vai — Dies nedod — kārtīgā vīra dūšā dažkārt beidzas ar pavisam klusu, ziediem un kroņiem dekorētu pasākumu kādā vēsā ēkā...

Ko nedrīkst, to nedrīkst!

Tāpēc nebūs lieki vēl atgādināt dažas būtiskas lietas no šofera (ne)dzeršanas ābeces, ko izlasīju Ata Jansona pārdomu gabalā jaunajā žurnālā – katalogā Latvijas Gada auto 2017. Lūk, te atļāvos citēt dažas Ata tēzes, par kurām der aizdomāties!

* Atļautās 0,5 promiles 80 kilogramus smagam vīram sakrājas pēc divām šņabja glāzītēm (40 grami katrā), pēc puspudeles (0,35 litri) sausā vīna vai litra viegla alus. Mīļā miera labad prātīgi ļaudis par normu uzskata pusi no augstāk nosauktā.

* Cik ātri šis (reibums) iet laukā? Ārsti apgalvo, ka vienu stundu uz katrām 0,15 promilēm, ja organisms kaut cik normālā kondīcijā. Tāds ir teorētiskais šmigas izvades grafiks, ja kaut cik saprātīgā līmenī (1,5 litri alus, 200 grami šņabja) izdzerts līdz pusnaktij. Rīt pusdienlaikā promiles būs nulle.

* Aprēķini un eksperimenti rāda, ka apdziedātā un paaudžu paaudzēs lietotā Jāņu dzira ir vienas viltīgas lamatas. Ar putām vien — sevišķi, ja tās nāk no lieliem plastmasas traukiem vai mucām, tādas gardas, tumīgas, dzīvas un saldenas — var uzvilkt baigās promiles.

* Krietnā šmigā vienīgā pieļaujamā sportiskā izprieca ir kāršu zole. Pat novuss var kļūt bīstams — ņemsi vēl un ar kiju kādam aci izbakstīsi.

Tātad — nekādas braukšanas pēc degvielas papildinājuma vai tādu pašu iesilušu meiteņu/dāmu vizināšanas! Lai jums visiem droši vasaras ceļi!

ALKOHOLA LIETOŠANA PIRMS SĒŠANĀS PIE STŪRES IR BĪSTAMA JŪSU UN LĪDZCILVĒKU DZĪVĪBAI!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri