14. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Minna, Vilhelmīne

Ko darīt ar vecu koceni?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aprīļa pēdējā nedēļā, veicot inspekcijas braucienu pa gandrīz visām Burtnieka piekrastes laivu bāzēm, pārsimt metru no Burtnieku centra kanāla krastā uzgāju jaunajai copes sezonai post sāktu jau krietni vien padzīvojušu koka laivu. Ienāca prātā, ka pirms daudziem gadiem žurnālā Auto uzrakstīju pāris rakstus par koka laivu būvētājiem. Abi bija no Burtnieku novada. Viens, pārsimt metru no ezera dzīvojošs sirms kungs, laivas būvēja pa vienkāršo, izmantojot tikai dēļus un brusas, otrs, gados nedaudz jaunāks, Rencēnos gatavoja jau mazliet lepnākas – ar brangām no egles saknēm. Ļoti iespējams, ka nu jau abi meistari pavisam citiem ezeriem laivas gatavo, taču arī Burtniekā joprojām ne viens viens drosminieks uzdrošinās doties viļņos ar koka laivu. Kā šādas laivas, arī ilgi krastā stāvējušas, remontēt, šoreiz pameklēju internetā. Tikai pašas galvenās lietas. Pieļauju, ikviena šī atziņa dziļi subjektīva, taču varbūt kāds racionāls grauds tur ir...

Ko darīt ar vecu koceni?

Laivu piesūcina ar jebkuru krāsu, kas šķīst terpentīnā. Atšķaida tā, lai terpentīna būtu puse. Laivas apakšai bituma mastika līdz pus bortiem. Ja dēļu salaiduma vietās ir aizdomas par kādu caurumiņu, to var aizlipināt ar silikonu. Te gan jāuzmanās – ne visi silikoni koka laivām der.

Neiesaka laivu krāsot ar krāsu no abām pusēm, jo tad tā sapūšot ātrāk... Tāpēc labāk nekrāsot. Spraugas dēļu starpās aizdrīvējamas ar pakulām, laivas apakša līdz pus bortiem noklājama ar piķi (bitumenu).

Ja laiva ilgi nav lietota, tad vispirms to izžāvē, tad ar modernajiem līdzekļiem pamatīgi – reizes piecas – nobeicē un tikai tad dēļu savienojumus aizdrīvē ar pakulām. Laivas drīvēšanai un piķēšanai ir alternatīva – laivu var noklāt ar poliestera sveķiem trīs kārtās, tā vecas laivas mūžu vēl par gadiem pieciem varēs pagarināt.

Varbūt noder!

REMONTS VĒL PUSRATĀ. Šīs laivas īpašniekam līdz drošai kuģošanai Burtniekā vēl vismaz pāris dienas darba.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri