20. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

KNAB un politiķu pēdējā iespēja

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
KNAB un politiķu pēdējā iespēja

Tuvojas noslēgumam laika periods, kad interesentiem iespējams pieteikties konkursam uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu. Vienlaikus šis konkurss faktiski ir arī pēdējā iespēja atjaunot iekšējo pretrunu novājinātā KNAB pilnvērtīgu darbību un autoritāti.

Ar pretendentu izvērtēšanu uz šo augsto amatu nodarbosies seši visaugstākā līmeņa profesionāļi īpaši izveidotā komisijā. Konkursa uzvarētāja kandidatūru komisija ieteiks apstiprināšanai valdībā, kas tālāk to virzīs apstiprināšanai Saeimā. Jāatzīmē, ka pirms šī konkursa izsludināšanas ir veikta virkne grozījumu likumdošanā, — to mērķis bija novērst iemeslus, kuru dēļ cilvēki varētu nevēlēties pieteikt savas kandidatūras konkursam, tā palielinot interesi par darbu KNAB vadībā.

Kopumā ir radīti visi priekšnoteikumi iespējami labākā kandidāta izraudzīšanai, kuru, jāpiebilst, gaida liels darba apjoms. Savulaik ļoti veiksmīgi strādājušais un savu galveno funkciju — cīņu ar liela mēroga korupciju jeb «lielo zivju» ķeršanu — pildījušais birojs pašlaik ir iestidzis iekšējās pretrunās, kas regulāri nonāk publiskajā telpā. KNAB darbība ir lielā mērā paralizēta, un biroju pamet profesionāļi. Galvenais cēlonis šādai bēdīgai situācijai ir meklējams apzināti destruktīvos politiskajos lēmumos. Tas pavisam noteikti nav bijis sabiedrības interesēs, jo ir ievērojami samazinājis kā KNAB darbības efektivitāti un autoritāti, tā ticību korupcijas apkarošanas iespējām un rezultātā arī visas valsts prestižu. Rezultāts ir sabiedrības atklāta neuzticēšanās savai valstij, kas, kā liecina virkne piemēru bijušajās sociālisma nometnes valstīs, var beigties arī ar atklātiem protestiem.

Kopumā, lai KNAB iegūtu profesionālu vadību un varētu atgriezties pie «lielo zivju» ķeršanas, nevis turpināt slīdēt lejup — līdz līmenim, kad biroja darbības nozīmīgākie sasniegumi ir kultūras nama vadītāju un bērnudārza audzinātāju sodīšana par formāliem pārkāpumiem, ir nepieciešama galvenokārt vēlēšanās jeb tā dēvētā politiskā griba. Ja profesionāļu izraudzītais kandidāts, lai kas viņš arī būtu, tiks atbalstīts valdībā un Saeimā, nevis nogremdēts politiskajās batālijās, KNAB vēl paliek iespējas atgūties. Ja tā nenotiks, tad tiks zaudēts arī vēl atlikušais KNAB profesionālisms un prasmes, tāpat no darba birojā, visticamāk, aizies tur vēl palikušie profesionāļi. Attiecīgi politiķiem ir dota pēdējā iespēja parādīt, cik svarīgas viņiem ir valsts un sabiedrības intereses un kāda ir viņu patiesā attieksme pret cīņu ar liela mēroga korupciju.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri