20. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Klusā un nemanāmā reforma

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Klusā un nemanāmā reforma

Šīs nedēļas sākumā līdz izskatīšanai valdībā tā arī nenonāca likumprojekts par pašvaldību sadarbības teritoriju izveidi. Solītā likumprojekta vietā vēl nenoteiktu laiku turpināsies darbs pie tālāko uzdevumu formulēšanas un pārmaiņu iespējamās ietekmes apzināšanas.

Minētā likumprojekta galvenais uzdevums tikmēr ir novērst Latvijā pastāvošās administratīvā iedalījuma problēmas, no kurām galvenās ir divas. Neraugoties uz nebeidzamajiem administratīvi teritoriālajiem pārkārtojumiem un triumfālajiem paziņojumiem (kaut kādas savādas apstākļu sakritības dēļ parasti izskanošiem priekšvēlēšanu periodos) par to, ka beidzot ir atrasts optimālais modelis, praksē diemžēl ir izrādījies, ka ārpus lielākajām pilsētām tā arī nav izdevies nodrošināt iedzīvotāju daudzu vajadzību, tajā skaitā pamatvajadzību, pilnvērtīgu nodrošināšanu. Tāpat pastāv nopietnas problēmas ar lielāku mērogu ekonomisko projektu realizēšanu.

Daudzas pašvaldības saviem spēkiem vienkārši nespēj nodrošināt kā daudzu institūtu funkcionēšanu, tā infrastruktūras uzturēšanu, nemaz nerunājot par iespējām atrast kādus savus līdzekļus vērienīgāku ar uzņēmējdarbību saistītu projektu īstenošanai.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri