Kļūdu jūrā sagrāve pret LU

6.Februāris, 2018

Pagalam neveiksmīgs Valmieras/ORDO basketbolistiem izvērtās šosezon trešais savstarpējais mačs Olybet LBL čempionātā svētdien ar LU studentiem Rīgā — pēc pirmā puslaika, kura laikā jau pēc 9 nospēlētām minūtēm no sastāva piespiedu kārtā izkrita viens no komandas līderiem Kaufmanis, viesi vēl varēja cerēt uz revanšu pēc iepriekš piedzīvotajiem diviem zaudējumiem, taču trešā ceturtdaļa jau mūsējiem izvērtās par īstu murgu...

LU – Valmiera/ORDO 98:66 (23:17, 14:22, 31:8, 30:19)

Tabulas kaimiņu tikšanās solīja intrigu, un mača pirmās 20 minūtes to arī deva. Viesi, kaut arī pieļāva daudz kļūdu, cīnījās sparīgi. Kaut arī zaudējuši Kaufmani, kaut arī tiesneši bija sasvilpuši trīs piezīmes Iļjinam jau pirmajā ceturtdaļā. Ierasti aktīvs bija Vīksne, negaidīti labi otrajā ceturtdaļā Iļjinu aizstāja Hudins, bet puslaiku ar precīziem metieniem pabeidza Iļjins un Elksnis — 39:37 viesu labā.

Turpinājumu citādi kā par murgu nosaukt nevar. Vispirms studenti pēc lielā pārtraukuma iespēja 9:0, panākot 23. minūtē 46:39. Tad viens precīzs Iļjina soda metiens (40:46) un vēlreiz nokdauns mūsējiem 6:0, uz tablo jau 52:40 LU labā. Uz Iļjina 2 punktiem (42:52) vēlreiz studentu 6:0, un faktiski pie 58:42 viss jau bija beidzies... Ja viena komanda kļūdās nepārtraukti, bet otra spēlē praktiski bez kļūdām, tad citu variantu vienkārši nav! Tā nu cerētās uzvaras vietā mūsējiem pamatīga sagrāve ar 32 punktu starpību, kas komandai godu nedara. Ar 16 zaudējumiem un joprojām tikai 3 uzvarām mūsējie arvien dziļāk iestiguši tabulas pēdējā vietā.

Punktus valmieriešiem guva: Iļjins 22+9AB+2PB (ef. koef. +19), Vīksne 12+7AB+3 kļūdas (+15), Hudins 8+3AB (+8), Hāzners 6 (+2), Bērziņš 6+5 kļūdas (+2), Miška 5 (+4), Elksnis 3+3RP+5 kļūdas (-1), Kaufmanis 2 (+5), Zadvornijs 2 (+1). Studentiem rezultatīvākie: Eiduks 19 (+18), Jaunzems 17+8AB+3RP (+25), Birkāns 16+3AB+4RP+1BM (+19). Pārējā komandu statistika: divpunkti 52%:54%, trīspunkti 38%:25%, sodi 76%:63%, AB 38:33, RP 20:14, BM 1:0, PB 16(!):3, kļūdas 5:23(!??), komandu ef. koef. summas 124:56...

Ja abiem mūsu komandas saspēles vadītājiem katram pa 5 kļūdām, bet studentiem pa visiem kopā 40 minūtēs tikai 5 misēkļi, tad skaidrs, kur meklējams bezcerīgā zaudējuma cēlonis. Ar šo drebekli spēlētāju rokās un galvās ātri jātiek galā mūsu basketbolistu treneriem, jo jau rīt VOC hallē viesos Latvijas čempioni VEF Rīga. Par Valmieru!