Kļūdas izšķir trillera galotni Ventspilī

28.Marts, 2017

BK VentspilsValmiera/ORDO 89:85 (18:26, 25:18, 26:18, 20:22)

Abiem pretiniekiem bija līdzvērtīgi robi sastāvā: mājiniekiem nespēlēja Zaķis un Šķēle, viesiem — Blaus un Valters. Spēlei varbūt nebija ļoti būtiskas vērtības punktos, tomēr abas komandas neslēpj ambīcijas šīs sezonas finišam, tāpēc kārtējā spēku samēru noskaidrošana savu labumu deva gan vidzemniekiem, gan kurzemniekiem.

Uz tādu šausmu īsfilmu mājinieku fani nav gatavi — pēc Janičenoka gūtā groza viesi (Fišers 6, Bērziņš 5, Pits 3, Laksa 3, Kaufmanis 2) līdz 6. minūtei saber ventiņu grozā 19 punktus pēc kārtas! Plus 17 ļauj nedaudz atvilkt elpu viesiem, sākot maiņas, kuras šoreiz neļauj veiksmīgi iesākto turpināt, nu, vismaz noturēt pārsvaru. Spēlei negatavs šoreiz Gabrāns, galīgi neveicas laukumā arī Mičelam. Toties ventiņiem palīgos uznākušie Gulbis un Jakovičs atmodina savējos no bezpalīdzības. Valmieriešu pārsvars rūk krietni vien ātrāk, nekā gribētos, un pēc 10 minūtēm no plus 17 vairs palikuši tikai 8 punkti — 26:18.

Otrajā puslaikā ventiņi turpina deldēt mūsējo pārsvaru. Žēl, bet šodien līdzvērtīgas maiņas nav ne Fišeram, ne Pitam, tāpēc puslaikā vairs tikai minimāls vidzemnieku pārsvars — 44:43. Visu izšķirs nākamās 20 minūtes!

Trešās ceturtdaļas startā mājinieki aiziet atrāvienā, un 25. minūtē pēc Kembela 2/2 jau plus 10 ventiņiem — 59:49. Lielāku deficītu viesi nepieļauj, un 30 minūtes noslēdz Laksa — mūsējiem 7 punkti mīnusā pie 62:69.

LABAIS! Jānim Kaufmanim (Nr.5) sestdien saspēle ar Valmieras/ORDO garāko vīru D’oru Fišeru (Nr.40) sevišķi labi padevās mača ievadā, kad mūsējie veica izrāvienu 19:0. Edgara Vaivada foto