17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

«KKC» jeb kaut kas citāds, ideju konkurss un starptautiskā aprite

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Par Rūjienas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra jaunumiem «Liesmai» stāsta tā vadītāja DAINA ROZE.

«KKC» jeb kaut kas citāds, ideju konkurss un starptautiskā aprite

Aizvadītais gads pagāja ļoti darbīgi, ko no iecerēm nepaspējām īstenot, to turpinām šogad. Pērn centrā darbu sāka vēl viena štata darbiniece Ketija Vintēna, kura pārcēlās no dzīves Burtniekos uz Rūjienu. Tad nu tagad ar novada jauniešiem strādājam divatā. Ketijas pienākumos ir ne tikai jauniešu aktivitāšu īstenošana, bet arī sava veida misija – būt par atbalsta un uzticības personu.

Jauniešu domēm – salidojums

Kā zināms, skolās ir pašiem sava skolēnu pašpārvalde, bet novados jau ar plašāku redzējumu darbojas jauniešu domes. Rūjienas novada jauniešu domei šogad jau bijušas divas sapulces. Radošu ideju netrūkst, tādēļ mums atliek vien iet līdzi un maksimāli atbalstīt to realizāciju. Jūnijā Rūjienā iecerēts Latvijas novadu jauniešu domju salidojums. Rūjienā pēc Rūjienas vidusskolas audzēkņa Jēkaba Jostsona iniciatīvas jau trešo gadu notiek radošais festivāls «KKC» jeb kaut kas citāds. Tad nu šogad Jēkabs uz šo festivālu aicinās arī novadu jauniešu domes un tām paralēli festivālam būs vairāku dienu salidojums.

Jauniešu idejām – finansiāls atbalsts

Lai sekmētu novada jauniešu rīcību savas klases, skolas, pagasta vai plašākas sabiedrības labā, Rūjienas novada dome šogad pirmo reizi ir paredzējusi nelielu 100 eiro finansiālo atbalstu katram no ievērības cienīgiem jauniešu projektiem. Lai pieteiktos finansējumam, pietiek ar īsu, vienkāršotu, bet pamatoti izklāstītu idejas aprakstu. Katru pieteikto projektu mēs prezentēsim domes izglītības, kultūras un sporta komisijā deputātiem, bet, lai pirms tam projekti būtu pēc iespējas rezultatīvāk izstrādāti, jauniešu dome izveidojusi šo projektu darba grupu. Tajā pašlaik jūtama liela rosība, tādēļ ceram, ka jau pavasarī sagaidāmi pirmie projektu pieteikumi un vēlāk arī darbi.

Mobilie jauniešu centri – uz pagastiem

Šogad caur Izglītības un zinātnes ministriju īstenosim neierastu mobilo darbu. Reizi divās nedēļās mobilie jauniešu centri vakaros no maija līdz augustam būs atvērti Vilpulkā un Jeros. Piesaistot vēl papildu darbiniekus, nodrošināsim ļoti daudzveidīgas iespējas: tikšanos ar karjeras speciālistu, populārām personībām, iecerētas sporta spēles, pārgājieni un vēl citas aktivitātes. Tas nav vienu vai divu cilvēku spēkiem paveicamies, bet ceru: kopā to spēsim!

KOPĀ SPĒKS! Rūjienas brīvprātīgā darba brigāde. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri