20. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Kino Pedālim jau trīs zobiņi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nedēļas nogalē Valmierā norisinājās jau trešais velobraukšanas un filmu skatīšanās festivāls Kino Pedālis.

Kino Pedālim jau trīs zobiņi

Festivāla atklāšanas dienā piektdienas vakarā Vecpuišu parkā tika dots starts kino programmai, kas šogad sevī ietvēra piecus pārvietojamos kinoteātrus — koncertzālē Valmiera, vecajā ūdenstornī pie Sv. Sīmaņa baznīcas, galerijā Laipa, slepenajā kino Kazu krācēs un jau trešo gadu pēc kārtas filmas tika skatītas arī Brenguļu pagasta Siltumnīcā.

Kā šī gada odziņas skatītājiem tika piedāvātas nupat uz lielajiem kinoekrāniem Latvijā izrādītās: lietuviešu režisora Arūna Mateļa filma par profesionālās riteņbraukšanas skarbo pasauli Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule un dokumentālā filma Neiespējamais ir iespējams, kas stāsta par biatlonista Raimonda Dombrovska ceļojumu uz rollerslēpēm pāri Amerikai astoņdesmito gadu beigās. Slepenajā kinoteātrī tika rādīta Toma Treimaņa Latvijas apceļošana uz velosipēda pa Latvijas robežlīniju dokumentālā filmā Uz robežas, kā arī operatora un producenta Kaspara Braķa dokumentālā filma par romu ģimeni melleņu ražas laikā Melleņu gari. Un vēl kopumā 13 kino darbi.

«Filmu atlase notika radošā procesā jau pirms ziemas sadarbībā ar cilvēkiem, kuri ir saistīti ar kino jomu,» stāsta festivāla idejiskais tēvs Rolands Melbārdis. «Šīs ir filmas, kuras mēs vēlējāmies parādīt, lai paplašinātu Kino Pedāļa dalībnieku pasaules skatījumu, un kuras mēs ne vienmēr izvēlamies ikdienas programmā, aizejot uz kinoteātri. Tāpēc šī programma bija ļoti daudzveidīga, un pēc iespējas mēģinājām izvēlēties tādas, lai tās nebūtu pārāk garas, lai būtu iespēja vienā vakarā noskatīties vismaz divas vai trīs.»

Jau ierasti festivāla otrajā dienā kino skatīšanās tiek pabīdīta nedaudz maliņā un dalībnieki dodas izzinošos velomaršrutos, kuru laikā caur aplikāciju mobilajās ierīcēs viņi  izspēlē interaktīvu spēli, protams, saistītu ar un ap kino un ceļā satikto. Garākais Dižpedāļa maršruts šogad vijās cauri trim novadiem — Beverīnas, Kocēnu un mazliet arī Burtnieku novadam, kopā pieturot piecās pieturās — Vīnkalnos, Pekas kalnā, Kocēnos, Kaņepītēs un Valmiermuižā.

«Vispār šī pasākuma ideja dzima no tā, ka Latvijā ir ļoti daudz velosporta pasākumu — labi organizēti un labi apmeklēti. Savukārt trūka velo dzīvesveida, velo un kultūras apvienojuma pasākumu. Bieži vien cilvēki, kuri ikdienā izvēlas braukt ar velosipēdu, ir draugos ar mākslu un kultūras baudīšanu. Šī likās ļoti interesanta kombinācija, tādēļ arī dzima šis kino un velo apvienojums,» piebilda Melbārdis.

Festivālu organizatoru aplēses liecina, ka pirmajā gadā to apmeklējuši ap 400 dalībnieku, pērn ap tūkstoti. Pēc visa spriežot, šogad atkal ir pārspēts rekords, par to liecināja garā velobraucēju jūra sestdienas parādes braucienā.

KINO PEDĀĻA otrās dienas rītā festivāla dalībnieki devās velobraucienā — interaktīvā spēlē, pēc izvēles vienā no trim līkločiem apkārt Valmierai — Ģimeņu pedālī (ap 12 km), Puspedālī (ap 24 km) vai Dižpedālī (ap 55 km). Pēc kopīgā starta Vecpuišu parkā lieli un mazi pedāļu minēji jau tradicionāli policijas pavadībā šķērsoja arī pilsētas tiltu pār Gauju.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri