19. Oktobris, 2018
Vārda dienu svin: Drosma, Drosmis, Elīna

Kaufmanis ar 34 punktiem atnes „BK Valmiera” uzvaru Rakverē

Reģistrēties, lai varētu balsot

Sestdien, 12. oktobrī Baltijas Basketbola līgā pirmo uzvaru šosezon svinēja „BK Valmiera”, kas ar 94:90 izbraukumā pārspēja Igaunijas klubu Rakveres „Tarvas”. Vidzemnieku panākumu kaldināja Jānis Kaufmanis, kurš 11 no saviem 34 punktiem guva mača pēdējās piecās minūtēs.

Jānis Kaufmanis ar bumbu (Autors: Jānis Priedītis)

Spēlei pirms mača papildus intrigu piešķīra fakts, ka „BK Valmiera” un „Tarvas” ir attiecīgi Latvijas un Igaunijas nacionālo čempionātu bronzas medaļnieki. Savukārt par favorītiem bija uzskatāmi tieši igauņi, kas BBL pirmajā spēlē pārspēja „BK Jēkabpils” basketbolistus, kuri savā laukumā tika galā ar „BK Valmiera” pāridarītājiem zviedru „Dolphins”.

Spēli nedaudz pārliecinošāk iesāka mājinieki, atrodoties nelielā vadībā. „BK Valmiera” pirmoreiz mača vadībā izdevās izvirzīties pirmās ceturtdaļas vidū, kad Kaufmanis panāca 8:7. Tomēr līdz ceturkšņa noslēgumam „Tarvas” nostādīja vidzemniekus iedzinējos ar 17:22. Otrās ceturtdaļas ievadā Igaunijas komanda nostabilizēja savu pārsvaru ap sešiem punktiem, bet Kaufmanis vienpersoniski atspēlēja rezultāta starpību, četras minūtes līdz puslaika noslēgumam panākot 30:30. Līdz pirmā puslaika noslēgumam Ivars Žvīgurs un Dāvis Geks katrs paspēja gūt pa pieciem punktiem un „BK Valmiera” pirmās 20 minūtes noslēza minimālā vadībā 41:40.

Otro puslaiku aktīvi iesāka Māris Ziediņš, kurš ar 9 punktiem trešās ceturtdaļas pirmajā pusē ļāva valmieriešiem veikt izrāvienu, kas noveda pie astoņu punktu pārsvara (55:47). Spēles turpinājumā „BK Valmiera” turpināja audzēt pārsvaru un Ziediņš līdz ar trešā ceturkšņa beigu signālu panāca jau +14 (75:61). Ceturtās ceturtdaļas sākumā mazāk kā divu minūšu laikā igaunis Raits Kērless vienatnē guva 11 bezatbildes punktus, iesākot „Tarvas” izrāvienu, kas ceturkšņa vidū noveda pie „BK Valmiera” nelabvēlīgā rezultāta 78:83. Izšķirošās ceturtdaļas vidū laukumā atgriezās Kaufmanis, kurš četru minūšu laikā guva 11 panākot „BK Valmiera” minimālu pārsvaru. Spēles noslēdzošajā minūtē „Tarvas” nerealizēja vairākas iespējas atgūt vadību, bet Raimonds Gabrāns grozā trāpija vairākus soda metienus, kas ļāva „BK Valmiera” svinēt uzvaru ar 94:90.

„BK Valmiera” uzbrūkošais aizsargs Jānis Kaufmanis atzina ka komanda ļoti rūpīgi sagatavojusies spēlēi: „Domāju, ka bijām ļoti labi noskautojuši pretinieku. Zinājām visu ko viņi darīs, kā skries, kur metīs. „Tarvām” principā visu laiku laukumā bija četri metēji. Paši līdz trešās ceturtdaļas beigām kontrolējām spēli, panākot +14. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Ziediņam iedeva tehnisko piezīmi (piektā personīgā) par paskatīšanos uz tiesnesi. Tad tā spēle salūza un nonācām iedzinējos. Beigās kā komanda saņēmāmies, parādījām raksturu. Malači! Fizioterapēti Jānis un Liene arī paveica labu darbu ar mums. Tā kā prieks par pirmo uzvaru. Apsveicu visus „BK Valmiera” līdzjutējus un lai trešdien nāk uz spēli pret „Baronu”.” Kaufmanis 11 no saviem 34 punktiem guva mača tieši izskaņā: „Piecas minūtes pirms beigām treneris mani noņēma nost no laukuma un sabļāva, jo es tā pasīvi pa laukumu skraidīju. Tad paliku dusmīgs un uzvilkos. Gāju atpakaļ laukumā un sāku spēlēt. Tā sanāca. (smejas)”

„BK Valmiera” – „Tarvas” (17:22, 24:18, 34:21, 19:29)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 34, Gabrāns 13 (5rp), Dārgais 12 (8ab), Žvīgurs 12, Ziediņš 10,  Amoliņš 6, Geks 6, Plivda 2, Saulītis (8ab).

„Tarvas”: Kērless 29, Gusts 17 (5rp), Dženknss 11, Umbraško 9 (11ab), Sāge 8 (12ab), Ļaksa 7, Mikalauskas 6, Kurgs 3, Lepiks.