24. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Ļaudis glābjas no aukstuma

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vairāk cilvēku, kas nonākuši grūtībās, salā meklē patvērumu un siltu ēdienu.

Ļaudis glābjas no aukstuma

«Mēbeļu kombināta ēdnīca» nodrošina  zupas virtuves pakalpojumu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem valmieriešiem. Jau piekto ziemu, kad termometra stabiņš slīd zemāk par nulli, pāris litrus siltas zupas ik pārdienu vēlas saņemt vismaz 30 valmieriešu.

«Mums nav grūti uzvārīt vienu lielu zupas katlu papildus, lai cilvēki tiktu pie silta ēdiena. Pašvaldība mūsu darbiņu atbalsta, piešķīra arī šā gada pirmajiem trim mēnešiem atkal līdzekļus no jauna,» dalījās Imants Trumpis un neslēpa, ka pa šiem gadiem daudz uzzinājis par trūkumā nonākušu, bez darba un veselības palikušu, dažkārt arī atkarībās slīkstošu cilvēku dzīvi.

«Varbūt kāda piektā daļa no mūsu pusdienotājiem ir lielā atkarībā no alkohola, bet citi vienkārši tik ilgi bijuši laukā no ierasta dzīvesveida, nav regulāri strādājuši, pelnījuši, ka saņemties labākai dzīvei vairs nav viņu spēkos. Viņi tagad jau ir arī pieraduši, ka pie mums zupu pirmdienās, trešdienās un piektdienās var dabūt. Rudeņos, pavasaros, kad vairs nav tik auksti, tad ēdāju ir par pārīti mazāk, bet citādi ik dienas izdalām ap 60 litriem zupas. Katrs nāk ar pāris traukiem, katram lejam pa diviem litriem, lai pietiek kārtējai dienai un arī nākamajai ko uzsildīt,» stāsta Imants, sakot, ka pusdienotāju kontingents pa gadiem arī pamainījies.

JA VARI PALĪDZĒT, tad jāpalīdz, — saka atsaucīgie cilvēki gan zupas virtuvē, kas strādā Laicena ielā, gan Kristīgajā žēlsirdības fondā, dāvājot grūtībās nonākušajiem kaut porciju silta ēdiena. Foto ilustratīva nozīme

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri