20. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Made, Irbe

Katru pavasari no jauna

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) lauksaimniekiem atgādina, ka, lai piedalītos ceļu satiksmē, pirms pavasara darbu uzsākšanas traktortehnika un tās piekabes atkal ir jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.

Katru pavasari no jauna

Traktortehnikas īpašniekus (vadītājus) VTUA aicina pirms tehniskās apskates iepazīties ar tuvākās tehniskās uzraudzības reģiona nodaļas biroja klientu pieņemšanas laikiem un tehniskās apskates izbraukuma grafiku. Tehniskā apskate ārpus birojam piegulošās teritorijas tiek veikta iespējami tuvu traktortehnikas atrašanās vietai (pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika) vai arī individuāli vienojoties ar inspektoru (izsaukums). Ar tehniskās apskates izbraukuma grafiku var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē http://www.vtua.gov.lv/lv/tehniskas_apskates vai sava novada pašvaldībā. VTUA izziņotajā traktortehnikas tehniskās apskates izbraukuma grafika vietā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai.

Uz apskates brīdi traktortehnikai vai tās piekabei ir jābūt derīgai īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) polisei, bet pirms tehniskās apskates veikšanas traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks (vadītājs) VTUA inspektoram uzrāda traktortehnikas vai tās piekabes derīgu reģistrācijas apliecību un attiecīgās kategorijas derīgu traktortehnikas vadītāja apliecību, kā arī veic apmaksu par tehnisko apskati un transportu.

Tāpat VTUA lauksaimniekus aicina laikus pieteikties arī augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm arī tām pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā.

VTUA arī atgādina, ka par pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bezskaidras naudas maksājumu — bankas karti, internetbankas maksājumu vai rēķinu. Ar publisko maksas pakalpojumu cenu kalkulāciju tehniskajai apskatei un augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudei var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē www.vtua.gov.lv sadaļā «Tehniskās apskates» un sadaļā «Smidzinātāju pārbaudes».

VTUA atgādina: lai traktortehnikas piekabei tiktu veikta ikgadējā valsts tehniskā apskate, tā jāuzrāda sakabē ar traktortehniku.

Tehnisko apskati veic ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē, kā arī lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

SKATEI GATAVI! Jau no 29. marta visos Latvijas novados lauksaimnieki tieši tā ar saviem spēkratiem nostāsies  kārtējā ziemas darba pārbaudei. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri