Katram savs

20.Marts, 2018

Bez lielām ilūzijām līdzjutēji gaidīja sestdienas maču Ventspilī, kur OlyBet LBL regulārā čempionāta finiša taisnē tikās tabulas līderi ar pastarīšiem. Valmiera/ORDO pašlaik cīnās ļoti kompaktā sastāvā, tāpēc cerēt uz brīnumiem nenākas.

BK VentspilsValmiera/ORDO 94:55 (29:13, 20:14, 26:14, 19:14)

Kā rāda rezultāti pa ceturtdaļām, viesi puslīdz cienīgu pretošanos spējuši izrādīt vien otrajā un ceturtajā mača nogrieznī. Spēlējot bez Kaufmaņa, Gersona un Zadvornija, bez punktiem paliekot vienam no komandas naskākajiem punktu guvējiem Hāzneram (32 minūtēs garām visi 5 metieni no spēles), ne uz ko vairāk nenākas cerēt. Komandu papildinājis piecpadsmitgadīgais Valmieras sporta skolas basketbolists Tomass Rozenbergs, taču viņam, tāpat kā vienaudzim no Rīgas Tomam Skujam (16 gadi), pagaidām galvenais ir liet sviedrus komandas treniņos un mācīties, mācīties, mācīties groza bumbas gudrības... Apmēram tā, kā to prot Ojārs Alekss Bērziņš, kurš sestdien Ventspilī, spēlējot pret vidēji desmit gadus vecākiem basketbolistiem, gandrīz 31 laukumā pavadītajā minūtē nepieļāva nevienu kļūdu, toties guva 13 punktus un veica 4 rezultatīvas piespēles!

Izmantojot rotācijā 8 basketbolistus, valmierieši cienīgi noturējās, spēlējot starta piecniekiem (40:51), toties rezervistu cīniņā (3 pret 5) saņēma vismaz nokdaunu (15:43), kā arī bez ierunām zaudēja cīņu uzbrukumā no soda laukuma (18:50). Savā līmenī nospēlēja Iļjins, kuram reāli vienam nācās cīnīties pret Freimani, Zaķi, Juciku, Bruševicu un Ikovļevu, kā arī Elksnis un jau pieminētais Bērziņš, pārējiem šoreiz lāgā nesanāca. Kā liecina soda metienu statistika, viesi maz mēģinājuši apspēlēt savus pretiniekus groza tiešā tuvumā, tas laikam izskaidrojams ar individuālās meistarības trūkumu, un pie tik mazpieredzējuša sastāva, kāds mūsējiem, tas tikai loģiski. Priecē, ka valmierieši nav ļāvuši pretiniekiem gūt 100 punktus.

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 16+3AB+8RP+4 kļūdas (ef. koef. +11), Iļjins 14+9AB+3PB+2BM (+16), Bērziņš 13+4RP (+13), Vīksne 5+3 kļūdas (+4), Miška 5+3 kļūdas (0), Hudins 2 (+4). Ventiņiem rezultatīvākie: Juciks 17+4AB+3RP+2BM (+22), Freimanis 14+3AB (+15), Lomažs 13+3AB+3RP+2PB (+17). Pārējā komandu statistika: divpunkti 57%:42%, trīspunkti 38%:27%, sodi 74%(14/19):50%(3/6), AB 45:31, RP 30:14, PB 9:6, BM 2:2, kļūdas 9:16, komandu ef. koef. summas 132:50.

OlyBet LBL regulārajā čempionātā valmieriešiem vēl atlikušas 3 spēles, tad šī sezona būs galā. Sestdien mūsējiem (4-22) spēle savā laukumā pret LU studentiem (6-18), ļoti interesantu komandu, kurā arī tikai daži nopietni vilcēji, taču tas netraucē studentiem praktiski ikvienā spēlē turēt līdzi pretiniekam līdz pat mača pēdējām minūtēm. Pēc tam izbraukums uz Jūrmalu un finišs savā laukumā pret šosezon itin sekmīgo pārrobežu projektu Valka/Valga. Par Valmieru!