22. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Emīlija

Katrā situācijā vismaz divas izejas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

AGNESE DĀVIDSONE ir Vidzemes Augstskolas lektore, Komunikācijas un mediju un Pārvaldības studiju virzienu direktore, pētniece, kuras darbu saraksts ir izplānots līdz pat janvārim. Teiciens «jo vairāk dari, jo vairāk izdari» noteikti atbilst Agnesei, kas šovasar ne vien ieguva doktora grādu, bet arī svinēja kāzas.

Katrā situācijā vismaz divas izejas

Kāds noskaņojums pirms jaunā studiju gada?

Noskaņojums ļoti labs, ir daudz ļoti interesanta un izaicinoša darba, un es to nesaku tāpēc, ka izklausās labi, — es tiešām ar lielu prieku gaidu jauno studiju gadu, jo būs daudz jaunu pienākumu.

Viens no galvenajiem ir jaunais piedāvājums maģistra līmenī komunikācijas un mediju studiju virzienā: jauna maģistra studiju programma «Mediji un digitālā pratība» un specializācija pie jau esošās «Pārvaldības un komunikācijas» studiju programmas «Stratēģiskā komunikācija un tehnoloģijas», kas latviski varbūt skan mazliet neveikli, ar stratēģiskajiem partneriem vienojāmies par anglisko nosaukumu Strategic communication and technology. Abi piedāvājumi jāietilpina taustāmākās aprisēs. Galvenais uzsvars ir starptautiskums un starpdisciplinaritāte, cieša sadarbība ar ārvalstu partneriem — Igaunijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Ukrainā, Lietuvā un Vācijā, līdz ar to abas programmas īstenos angļu valodā.

Kāds varētu būt šo programmu saturs?

Pārvaldība un komunikācija jau ir nostabilizējusies programma, kas bijusi līdz šim populāra valsts, pašvaldību un nevalstiskajā sektorā, tā ir laba iespēja ne vien pašu, bet arī citu augstskolu absolventiem. Jaunā specializācija ietvers komunikācijas vadīšanu, stratēģijas izstrādi, taktiku, kā īstenot komunikācijas plānus. Visu neatklāšu, jo darbs vēl notiek, bet uzsvars ir uz komunikācijas plānošanu ļoti mainīgā, dinamiskā un nenoteiktā kontekstā, kur saduras dažādi vides aspekti, ļoti daudz būs no uzvedības zinātnēm.

Savukārt otra programma domāta plašam cilvēku lokam, kur kombinēsim teorētiskās zināšanas un praktiskos projektus. Vīzija: absolventi arī komunicē, veido blogus, saturu, labi izprot, kā strādā mediji tiešsaistes vidē, zina jaunākās pieejas, kā skatīties uz aktīvajām auditorijām, kā kritiski kombinēt esošo saturu dažādās vidēs.

PĀRIS. Agnese un Arnis Dāvidsoni. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri