23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Karstākajā ražas laikā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Sausums darījis savu – pupām pākstis neveidojas, arī miglojums nav kārtīgi iedarbojies, nezāles spraucas cauri, arī labības iekūlums varēja būt labāks – cik pagājušogad daba iedeva, tik šogad paņem atpakaļ,» stāstījumu par šīgada ražu sāk SIA A.D. līdz-īpašnieks AINIS DUKURS, kas dažāda veida graudaugus – ziemājus, vasarāju, ķimenes, griķus, pupas — audzē 1600 hektāros, no kuriem patlaban novākta trešā daļa.

Karstākajā ražas laikā

AINIS DUKURS rāda savu lepnumu – pagājušās sezonas Eiropas projekta John Deere kombainu ar darba platumu – 10,7 metri, ko kāpurķēdes notur pat uz tik mitra lauka, kurā cilvēks grimst līdz potītēm. Alekseja Koziņeca foto.

«Pērn mums baigi noveicās, gandrīz labākais gads pēdējā desmitgadē. Šogad ziemāji vēl kaut cik, bet vasarāji stipri švakāki – sausuma dēļ pusotru līdz divas tonnas no hektāra mazāk. Citu gadu ap šo laiku kulšanu vēl nebijām sākuši, šovasar to varam darīt bez steigas, nav arī jākaltē — iznāk tāda kā kompensācija par zemo ražu. Savukārt griķi ar visu sauso vasaru ir stipri labāki nekā pagājušo vasaru, viņiem tas karstums patīk, mitrumu arī ap Jāņiem dabūja – tie pēc skata ir ļoti labi un biezi.

Salmus visus sasmalcinām mēslojumam, te pa ceļam uz Dolēm lādēja ruļļus, tos atstājām z/s Pērles apmaiņā pret šķidrmēslojumu, bet citādi neko nepārdodam, jo pašiem vajag trūdvielas.

Patlaban ir doma, ka vairāk jāsēj ziemāji, jo laikus ir nokults. Tagad papuvē pēc ķimenēm kādi 120 hektāri jau apsēti ar ziemas rapsi, tā ka darbi iet uz priekšu.

Domāju arī par savu kalti, kurā varētu glabāt ap 5000 tonnām graudu. Lauku atbalsta dienestā iesniedzu dokumentus, ir dažas nianses, pie kurām vēl jāpiestrādā. Ir iecerēts, ka to varēs izmantot arī citi zemnieki – izkaltēt graudus, samalt miltus lopiņiem. Par pašu kalti esmu domājis jau desmit gadus, sākotnēji gribēju to celt Dolēs, taču, tā kā te ceļi pavasarī un rudenī nav izbraucami un saprotam, ka labāki tie nekļūs, no šī nodoma atteicos, izvēlējos vietu Naukšēnu centra tuvumā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri