24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Kāpēc ir tik svarīgi gūt pasīvos ienākumus?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vairums cilvēku pelna naudu smagi un ilgi strādājot. Mēs pārdodam savas prasmes un zināšanas kompānijai, kas par to mūs atalgo, bet tiklīdz mēs pārstājam to darīt, ienākumi vairs netiek gūti. Pat tad, ja jums patīk savs darbs un jūs esat gatavs to veikt vēl ilgi, ir jāsaprot, ka reiz pienāks brīdis, kad darbspējas zudīs, un nāksies iet pensijā. Tad ienākumu apjoms ievērojami samazināsies un, iespējams, atrais kredits katru mēnesi būs vienīgā iespēja izdzīvot. Lai to nepieļautu, ir jādomā par pasīvo ienākumu piesaistīšanu papildus aktīvajiem ienākumiem. Pasīvie ienākumi mūsdienu nestabilajos ekonomiskajos un politiskajos apstākļos varētu tikt uzskatīti par nepieciešamību. Kādi labumi vēl tiek gūti, saņemot pasīvos ienākumus?

Kāpēc ir tik svarīgi gūt pasīvos ienākumus?

1. Nodrošina lielāku brīvību
Pasīvie ienākumi tiek gūti aktīvi nestrādājot, piemēram, investējot naudu uzņēmumu akcijās un gūstot naudu no dividendēm. Tas nozīmē, ka jūsu laiks šo ienākumu gūšanai praktiski netiek patērēts. Ja jūs spējat sasniegt tādu līmeni, ka pasīvie ienākumi nosedz visus ikdienas tēriņus, jūs pat varat pilnībā atteikties no aktīvo ienākumu gūšanas un saņemt naudu, neko nedarot. Protams, tas prasa ļoti lielas un veiksmīgas investīcijas, tāpēc vidusmēra cilvēkam ko tādu panākt ir ļoti grūti, tomēr ar pasīvajiem ienākumiem ir iespējams nopelnīt gana daudz, lai jums nebūtu jādara darbs, kas jums riebjas, tikai tāpēc, ka nepieciešama nauda. Ja papildus aktīvajiem ienākumiem gūsit arī pasīvos ienākumus, varēsit darīt to, kas jums patiešām patīk, nesatraucoties par savām finansēm.
2. Nodrošina naudas plūsmas diversifikāciju
Mūsdienās ir ļoti būtiski nodrošināt arī to, lai būtu vairāki ienākumu avoti. Tas ir nepieciešams tāpēc, ka, samazinoties vai pilnībā pazūdot vienam ienākumu avotam, vēl paliks citi, un finansiālā situācija netiks pilnībā sagrauta. Piemēram, ja jūsu vienīgie ienākumi ir darba alga, atlaišanas gadījumā jūs šo ienākumu avotu zaudēsit un vairs nespēsit segt visus tekošos maksājumus. Optimāli būtu nodrošināt vismaz trīs ienākumu avotus, taču arī tad, ja jums ir tikai ienākumi no atalgota darba un pasīvie ienākumi, jūs būsit vairāk pasargāts.
3. Nodrošina ienākumus neatkarīgi no darbspējas
Vēl pasīvie ienākumi ļauj pelnīt naudu arī tad, ja kādu iemeslu dēļ neesat darbspējīgs. Tas ir gan jau sākumā minētais pensionēšanās piemērs, gan arī citi gadījumi, kad cilvēks vairs nav spējīgs veikt patstāvīgu darbu. Pasīvos ienākumus var gūt arī vispār nestrādājot, un tie var jūs pasargāt no naudas trūkuma visdažādākajās neparedzētās situācijās. Jo ātrāk sāksit investēt, jo vairāk pasargāts būsit, jo investīcijas un investēšanas prasmes ar laiku aug un pilnveidojas.
4. Ļauj uzkrāt bagātību
Patiesībā pasīvie ienākumi ir teju vienīgais veids, kā pelnīt vairāk, nesaņemot algas paaugstinājumu. Protams, ir iespējams uzņemties vēl vienu darbu, tādējādi palielinot savus ienākumus, taču darba daudzums, ko varam uzņemties, ir ierobežots. Darba devēji maksā par paveikto vai nostrādāto laiku, līdz ar to šādā veidā naudas gūšanas apjomi tiek limitēti. Pasīvo ienākumu daudzums gan ir bezgalīgs, jo tam nav nekāda sakara ar to, cik daudz jūs darāt. Tieši investīcijas ir ļāvušas uzkrāt un noturēt bagātību vairumam miljonāru.
5. Pasargā uzkrājumus no vērtības krišanās
Pasīvie ienākumi ir tik svarīgi ne vien no ienākumu gūšanas viedokļa, bet arī tāpēc, ka tā ir iespēja pasargāt savus uzkrājumus no to vērtības samazināšanās. Arī tad, ja jūs neinteresē ne papildus ienākumi, ne brīvāks darba grafiks, tas ir vienīgais veids, kā neļaut saviem uzkrājumiem sarukt. Šajā gadījumā runa ir tieši par naudas investīcijām dažādos finanšu instrumentos. Ja naudu neinvestēsit, ir daudz lielāka iespēja, ka jums izdosies noturēt tās vērtību arī tad, ja notiks krasas politiskas un ekonomiskas pārmaiņas, kas ievērojami izmainīs naudas kopējo vērtību. Arī Latvijā mēs savulaik piedzīvojām hiperinflāciju, un tad naudas vērtība zuda ik pa minūtēm. Lai šādā situācijā sevi pasargātu, naudu ir jāinvestē, jo tad tai saglabāsies vērtība, un gūtie pasīvie ienākumi ļaus izdzīvot jebkurā krīzē.

Ja jums ir apnicis strādāt pāri savām spējām, lai tikai nopelnītu kādu lieku eiro, jums noteikti ir jāpievēršas pasīvo ienākumu gūšanai. Tad jūs varēsit aizmirst par tādu pakalpojumu izmantošanu kā ātrie kredīti vai patēriņa kredīti, jo varēsit gūt papildus ienākumus, neko daudz nedarot. Ja jums jau ir izveidoti uzkrājumi, meklējiet veidus, kā vislabāk likt tos lietā, bet, ja uzkrājumu investīcijām vēl nav, meklējiet veidus, kā ietaupīt, lai vēlāk varētu likt savai naudai pašai pelnīt jaunu naudu.

Apmaksāta publikācija

Vajag strādāt! Nu, par

Vajag strādāt! Nu, par minimālo nekas satriecošs nesanāks, bet tas ir labāk par trūcīgā statusu! Vajag ar galvu domāt! Kredīti neko nedod, ja galvā dzīvo kaijas!!!
Cieņā, Skolnieciņš
© Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri