Kalniņi starp Valmieru un Ogri

24.Novembris, 2017

Par valmieriešu 14. novembrī piedzīvoto pamatīgo kāsienu BBL čempionāta ieskaitē Ogrē mājiniekiem var spriest dažādi. Ir vesels bars sporta spēlēm piezīdušos ļautiņu, kurus mazāk interesē laukumā notiekošais, vairāk — dažādi likmju kāpumi un kritumi totalizatoru kantoros katras viņus interesējošas (jo uz kādu pretinieku likta nauda) spēles laikā. Tad nu pēc valmieriešu vairākiem pārliecinošajiem zaudējumiem gan LBL, gan BBL mačos šī publika, sākot ar bukmeikeriem un beidzot pat ar solīdu sporta izdevumu žurnālistiem, kā apsvilusi meklē Valmieras/ORDO komandā totalizatorā iesaistītos...

BK OgreValmiera/ORDO 105:62 (27:17, 21:18, 25:9, 32:18)

Valmieriešu sniegums Ogrē bija adekvāts šī brīža komandas varēšanai, tāpēc velti meklēt zaudējumā ar 43 punktu starpību totalizatoristu pienesumu. Paskatieties uz abu pretinieku sastāvu — jauni viesu puikas spēlēja pret bārdainiem mājinieku večiem! Rinalds Sirsniņš, brāļi Antropi, Jānis Pozņaks, Lauris Mizis un Rihards Zēbergs — šie vīri, daži jau trīsdesmitgadnieki, kas šogad aizstāv Ogres krāsas, savā basketbolista karjerā vagonu sāls izēduši, arī pārējie ogrēnieši galvas tiesu meistarībā pārāki par valmieriešu rezervistiem, tīņiem, kuri pagaidām var būt vien puslīdz labi treniņu partneri trim mūsu pieredzējušajiem un meistarīgākajiem vīriem Iļjinam, Kaufmanim un Elksnim. Vēl mūsu treneri, kā rāda līdzšinējās spēles, var nopietni rēķināties ar Hāzneru, Mišku un Vīksni. Viss! Zinot mūsu komandas iespējas, nevar pārmest trim komandas līderiem, ka viņi, iespējams, dozē savus spēkus, lai pilnvērtīgāk varētu uzspēlēt ar līdzvērtīgiem pretiniekiem, taču starp tiem šosezon pilnīgi noteikti nav ne BK Ogre, ne BK Ventspils, ne VEF Rīga, ne BK Jūrmala, kam komplektācija atbilstoša cīņai par medaļām gan Latvijā, gan Baltijā. Lai piedod pārējie, bet tiem, mūsējos ieskaitot, atvēlēta tikai fona loma!

Punktus mūsējiem guva: Iļjins 16+6AB+3PB+2BM+4 kļūdas (ef. koef.+19), Hāzners (spēlēja ar sejas masku!) 13+3 kļūdas (+8), Vīksne 12+4RP+4 kļūdas (+9), Elksnis 11+3AB+3RP (+8), Miška 6+7AB+4 kļūdas (+5), Kaufmanis 4+6AB+3 kļūdas (+2). Ogrēniešiem rezultatīvākie: Zēbergs 21+3AB+3RP (+23), Mizis 16+6AB+2PB+1BM (+25). Pārējā komandu statistika: divpunkti 70%:39%, trīspunkti 38%:41%, sodi 69%:69%, AB 33:29, RP 22:13, PB 16:5, BM 4:2, kļūdas 6:25, komandu ef. koef. summas 138:49...

OlyBet LBL čempionāta kalendāram bija labpaticies abus pretiniekus nedēļas laikā savest kopā vēlreiz — 18. novembrī Valmierā. Un te nu mājinieki Latvijas 99. dzimšanas dienu atzīmēja ar vērtīgu uzvaru!

Valmiera/ORDO – BK Ogre 85:81 (24:23, 28:18, 16:22, 17:18)

Ciemiņi labākajā sastāvā, Vītolu ieskaitot, tomēr mājinieki, sākuši ar maskotā (lauzts deguns uzvarētajā mačā pret Jēkabpils lūšiem) Hāznera trejaci (3:0), spītīgi negriež ceļu! Kaut arī Iļjinam jau ātri divas piezīmes, kaut arī 6. minūtē viesi pēc Pozņaka 2/2 jau panākuši 5 punktu pārsvaru — 17:12. Iļjins un Kaufmanis, piepalīdzot pārējiem, uzbrukumā strādā no sirds, un 10 minūtes ar savu firmas trejaci pabeidz Kauča — 24:23.

Otrās ceturtdaļas startā gan Vītola trejacis, taču ar 8 punktiem pēc kārtas atbild Iļjins, un 13. minūtē mājinieki priekšā ar 32:29. Kristaps Valters iestājas par savējiem un saņem tehnisko piezīmi, taču tas tikai piedod valmieriešiem apņēmību, jo Iļjins trāpa trejaci — 35:29. Laba aizsardzība un prātīgs uzbrukums ļauj panākt jau 14 punktu pārsvaru (52:38), un tikai Sirsniņa trejacis puslaika pēdējā sekundē atstāj vien plus 11 valmieriešiem — 52:41.

Ciemiņu ģērbtuve pārtraukumā vārās, taču arī trešajā ceturtdaļā mājinieki viesus priekšā nelaiž — Kaufmanis un Elksnis gūst punktus, un pēc 30 minūtēm joprojām cerīgs 68:63.

Ceturtās ceturtdaļas startā Elksnis divreiz trāpa tālmetienus, un jau 76:65 un plus 11, taču tad nāk problēma — 33. minūtē muļķīgā situācijā mačā jau otrā nesportiskā piezīme Kaučam, un mūsējo snaiperis tiek sūtīts uz ģērbtuvi... Vai tiešām viss pagalam? Pieredzējušie viesi spiež, un pēc diviem Sirsniņa trejačiem, kad Iļjins aizmetis garām abus sodiņus, rezultāts jau neizšķirts — 80:80... Pamatlaikā jāspēlē vēl gandrīz 4 minūtes. Divi nerealizēti uzbrukumi pēc kārtas Iļjinam, un tad sejas masku uz soliņa sēdošajiem pamet Hāzners — ar lauztu degunu puisis spēlēs bez maskas! Eduarda varonība nāk par labu komandai — Hāzneram 2/2, arī Elksnim 1 sodiņš grozā, un jau 83:80. Jāspēlē vēl 132 sekundes... Hāzneram sods pret Vītolu tālmetienā, taču Mārcis trāpa tikai 1/3 — kad jāspēlē 112 sekundes, uz tablo 83:81! Elksnis netrāpa brīvu metienu no grozapakšas, Iļjins nobloķē Sirsniņu, un 82 sekundes pirms pamatlaika beigām Valters sauc savējos uz apspriedi. Viesi nesekmīgi apšauda mūsu grozu no visām distancēm, bet 29 sekundes pirms beigām Iļjina blokā atduras Zēbergs. Pēc Vītola trejača bumba Elksnim, tad Vīksnem, pret kuru sodu uzsit Vītols... Valmieriešu jauneklis no Siguldas Dāvids 12 sekundes pirms beigu signāla ir ar īsta veča nerviem — 2/2, un VOC hallē tiek svinēta pilnvērtīga Latvijas 99. dzimšanas diena!

Punktus mūsējiem guva: Kaufmanis 24+4AB+4RP (+21), Iļjins 23+9AB+3PB+4BM (+27), Elksnis 20+6AB+6RP (+21), Hāzners 12+5AB (+10), Vīksne 2+3AB+2PB (+8), Jansons 2+3AB (+5), Miška 2 (+1). Viesiem rezultatīvākie: Pozņaks 17+7AB (+21), Sirsniņš 17+3AB+4RP+3PB (+16). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:51%, trīspunkti 33%:32%, sodi 73%:76%, AB 37:38, RP 16:18, PB 7:6, BM 4:1, kļūdas 11:12, komandu ef. koef. summas 96:90.

Triobet BBL čempionāta B grupā Valmiera/ORDO ar bilanci 0-3 pagaidām stabilā astē starp 7 komandām, toties trešais panākums OlyBet LBL čempionātā ļāvis mūsējiem (3-8) ar 27,3% uzvaru pakāpties uz septīto vietu, tūlīt aiz play off zonas. Tagad garāks pārtraukums traumu dziedēšanai un palīgu meklēšanai, tikai 29. novembrī Valmiera/ORDO atkal būs laukumā VOC — Triobet BBL čempionāta spēlē pret Tallinas Kalev/TLU. Par Valmieru!

JĀIET PROM! Tiesnesis valmieriešu 18. novembra spēles rezultatīvākajam spēlētājam Jānim Kaufmanim jau otro reizi mačā parāda nesportiskās piezīmes žestu, kas nozīmē bezierunu došanos uz ģērbtuvi... Foto no BK Valmiera arhīva