16. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Kaislības ap Valmiermuižas statusu. III

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kā jau Burtniekā iepriekš tika solīts, šoreiz turpinās diskusija par Valmiermuižas iespējamo statusu. Vispirms Burtnieku novada domes priekšsēdētāja Guntara Štromberga parakstīta domnieku sanāksmē akceptēta vēstule (izslēdzot dažas nebūtiskas lietas),   pēc tam – neatkarīga eksperta Andra Klepera redzējums.

Kaislības ap Valmiermuižas statusu. III

Par vēsturisko apbūvi Valmiermuižā

Burtnieku novada pašvaldība 27.03.2018. saņēma informācijai Valmiermuižas kultūras biedrības sagatavotu Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājam Jurim Dambim adresētu vēstuli ar ierosinājumu piešķirt valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu vēsturiskajai notikuma vietai – Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes dzīves vietai un arhitektūras piemineklim – daļai no Valmiermuižas kompleksa vēsturiskās apbūves teritorijas, Valmiermuižas pils tornim, klētij, dzīvojamajai mājai, stallim, laidaram, dārzeņu pagrabam, kā arī kultūrvēsturiskajai ainavai, tai skaitā ozolu alejai, bruģētiem ceļiem, Valmiermuižas pils dārzam un apjomīgajiem laukakmeņu žogiem.

(...) Pašvaldība, izvērtējot tai pieejamo informāciju, sniedz šādu viedokli. Pašvaldība, izprotot Valmiermuižas teritorijas kultūrvēsturisko nozīmību, jau šobrīd tai pieejamo budžeta līdzekļu ietvaros finansē pašvaldībai piederošo ēku uzturēšanu, teritorijas apkopšanas darbus un investē infrastruktūras atjaunošanā. Tā laika posmā no 2012. gada Valmiermuižas vēsturiskā centra (perspektīvajā kultūras pieminekļa aizsardzības zonas teritorijā) sakārtošanā un attīstībā ir ieguldīti vairāk nekā 620000 eiro pašvaldības budžeta finanšu līdzekļu, veicot ielu un trotuāru, laukumu, akmens mūra atjaunošanu, Valmiermuižas pils torņa jumta seguma un konstrukciju remontu. Daļa no tās īpašumiem, piemēram, Valmiermuižas parkā, ir iznomāti ar tūrisma attīstību saistītas uzņēmējdarbības veikšanai. Pašvaldība regulāri atbalsta kultūras aktivitātes Valmiermuižā.

TE STRĪDU NAV. Arī novada pašvaldība piekrīt, ka valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss būtu piešķirams Valmiermuižas laidaram Dzirnavu ielā 15.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri