Kaimiņu duelī pārāki valmierieši

- 28.Jūnijs, 2016

Komanda.lv Latvijas futbola 1. līgas čempionāta 14. kārtas spēlē Valmiera Glass FK/BSS svētdien Jāņa Daliņa stadionā uzņēma kaimiņpilsētas Smiltenes futbolistus, un sīvā cīņā arī tos uzvarēja — 2:1 (1:0).

Smiltenes jaunie futbolisti šo sezonu iesākuši ar lielu apņēmību, par to liecina arī ieņemtā 9. vieta turnīra tabulā. Šīs komandas spēles ar kaimiņiem no Valmieras allaž raisījušas papildus ažiotāžu, kā nekā tā saucamais derbijs, arī spēlētāji abās komandās cits citam labi pazīstami — tepat jau vienā katlā vien maisās.

Cīņu svelmīgajā svētdienas pēcpusdienā abas komandas iesāka azartiski — daudz spēka spēles, enerģijas. Puslaika vidū valmierieši neizmantoja vairākas labas iespējas gūt vārtus, vienā epizodē Ulvis Bērziņš no kādiem pieciem metriem pamanījās pārsist pāri jau tukšiem vārtiem. Ulvis gan savu šmuci laboja, palīdzēdams atklāt spēles rezultātu — ar viņa pūlēm tika atbruņots Smiltenes aizsargs, bet bumbu vārtos raidīja Artūrs Pallo.

Otrais puslaiks izvērtās vārda tiešā nozīmē zvērīgs. Abas komandas, īpaši viesi, laukumu vēlējās pamest kā uzvarētāji un darīja visu, lai to realizētu. Diemžēl šī vēlme ar smilteniešiem nospēlēja ļaunu joku, jau puslaika sākumā pārcentās viesu vārtsargs Dagnis Sausais, ne bez Ulvja Bērziņa palīdzības nopelnot uz saviem vārtiem muļķīgu vienpadsmitnieku. To vēsā mierā realizēja Valts Jaunzems — 2:0. Drīz kas līdzīgs notika arī pie Elvja Arnava vārtiem, arī pendele, bet šoreiz nerealizēta — kādreizējā Valmieras spēlētāja Daira Zariņa sitienu atsita Arnavs. Uzreiz gan sekojošajā uzbrukuma turpinājumā viesi savu panāca — atzīmējās Edgars Jansons — 2:1.

Rezultātam kļūstot slidenam, sasparojās smiltenieši, vairākas reizes bīstami apdraudot Arnava sargāto vārtu drošību — Elvis darbojās teicami, akrobātiski atvairot vairākus sitienus. Situāciju vēl vairāk nokaitēja smiltenieša Valmieras komandas rindās — Kārļa Ozola — noraidījums. Nonākuši mazākumā, valmierieši vairāk uzmanījās. Neskatoties uz piesardzīgumu, arī viņiem radās vairākas iespējas vārtu pārsvaru palielināt. Skanot spēles finālsvilpei, uzvaru tomēr izdevās nosargāt. Tā nāca grūti, bet vismaz daudzajiem sanākušajiem skatītājiem bija ko redzēt.

Nākamā turnīra spēle Valmiera Glass FK/BSS futbolistiem paredzēta 23. jūlijā izbraukumā pret FK Tukums/2000 TSS. Jau šonedēļ liela daļa no mūspuses futbolistiem aizstāvēs Valmieras pilsētas godu Latvijas Olimpiādē.

Valmiera Glass FK/BSS — FK Smiltene 2:1 (1:0)

Vārti: Pallo 45’, Jaunzems 50’ (no 11 m.s.s.) — Jansons 60’

Brīdinājumi: Ozols 63’, Ģērmanis 71’, Veinbergs 90’+2 — Sausais 49’, Gaigals 83’

Noraidījums: Ozols 78’

Sastāvi: Arnavs (v.), Dubro, Sietiņsons, Ozols, B. Bērziņš, Jaunzems, Veinbergs (90’+5 Velme), Ērglis (k.), Ģērmanis (80’ Jākobsons), Pallo (57’ Rozgalis), U. Bērziņš  (61’ R. Apsītis) — Sausais (v.), Zariņš, Stīpnieks, Deičs (55’ Veģeris), Puriņš (88’ Priede), Gaigals, Ozols (51’ Teremko), Rutks (74’ Dudelis), Rakštelis, Jansons, Dūmiņš (83’ Putrālis).

Spēles tiesnesis: Andris Utināns

UZVARAS VĀRTU AUTORS Valts Jaunzems to gūšanas brīdī.