19. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Melānija, Imanta

Kāds labums no tā eiro?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Kāds labums no tā eiro?

Latvijas Bankas ekonomistiem uzrunājot dažādas auditorijas, viens no pamatjautājumiem ir – kāds labums parastiem cilvēkiem būs no eiro.

Decembra sākumā, uzstājoties Daugavpils Universitātē, vienkāršu atbildi uz šo nozīmīgo un sarežģīto jautājumu sniedza Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes padomnieks Mārtiņš Bitāns. "Visvienkāršākā atbilde būtu - eiro ir vajadzīgs mūsu uzņēmējiem. Mums visiem jāsaprot - jo labāk ies mūsu uzņēmējiem, jo viņi vairāk ražos, eksportēs, jo gala beigās labāk dzīvosim mēs - visi valsts iedzīvotāji," sacīja ekonomists. "Nauda nerodas no zila gaisa vai tāpēc, ka centrālā banka vienā brīdī to piedrukā, naudu nopelna uzņēmēji. Līdz ar to - ja eiro palīdzēs Latvijas uzņēmējiem būt konkurētspējīgākiem, vairāk saražot, palielināt nodarbinātību, vairāk nopelnīt, mums vienkārši ir jāpalīdz no savas puses un jāpiekrīt eiro ieviešanai, lai arī kā mēs mīlētu savu nacionālo valūtu - latu."

Šajā pašā auditorijā uzņēmējus pārstāvēja Latvijas Darba devēju konfederācijas reģionālās attīstības un sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā Skaidrīte Baltace. Viņa pastāstīja, ka Igaunijas uzņēmēji par ārvalstu darījumu bankas komisijā maksā 38 eirocentus (27 santīmus), bet Latvijas uzņēmēji par šādu pakalpojumu ir spiesti šķirties no četriem latiem. Tie noteikti nav vienreizēji maksājumi, tās ir regulāras izmaksas, kas negatīvi ietekmē Latvijas uzņēmēju konkurētspēju. Uzņēmēji, kuri ikdienā strādā ar ārvalstu tirgiem, ražo produkciju eksportam, importē izejvielas pārstrādei un ikdienā ir spiesti veikt ārvalstu valūtu maksājumus un konvertācijas operācijas, labprātāk to darītu ar vienu valūtu – eiro.

Decembra vidū Latvijas Televīzijas "Panorāmai" piena rūpnīcas "Latvijas Piens" vadītājs Raimonds Freimanis pastāstīja, ka uzņēmumam konvertācijas izmaksas ir 7000-10 000 latu mēnesī. "Šī nauda paliktu uzņēmumam, šī nauda paliktu zemniekiem," sacīja uzņēmējs.

Lats ir mums mīļa un skaista nauda, un būs ļoti žēl no tā šķirties. Tomēr jāsaprot, ka nauda ir tikai instruments labklājības uzlabošanai, un uzņēmēji pauž atbalstu eiro.

GOTFRIDS

EIRO IEVIEŠANA IR POLITISKS JAUTĀJUMS . NE PAR VELTI PRET EIRO IEVIEŠANU IESTĀJAS ŽDANOKA , KABANOVS , SC , ZZS - lemberģieši . VIŅI CER NĀKOŠAJĀS SAEIMAS VĒLĒŠANĀS NĀKT PIE VARAS UN TAD LATVIJA AR SAVIEM LATIEM AIZIES PAVISAM CITĀ VIRZIENĀ . VIŅU PAKĻAUTĪBĀ BŪS GAN ARMIJA , GAN POLICIJA , GAN DP . TAD NO LATVIJAS UN VIŅAS LATIEM NEKAS PĀRI NEPALIKS . TĀDĒĻ VIEN EIRO JĀIEVIEŠ NEKAVĒJOTIES . PAZUDĪS ARĪ TUKŠĀ RUNĀŠANA PAR KAUTKĀDU NEATKARĪBU .

Nevienam nerodas jautājums,

Nevienam nerodas jautājums, kādēļ Zviedri nav ieviesuši eiro, un pēdējā finansistu saietā paziņoja, ka ir priecīgi, ka nav to izdarījuši līdz šim un arī netaisās to darīt nākotnē? Nu patīk mums tās savienības...bijām PSRS ar visu rubli, tagad ES ar eiro... paši nemākam un negribam mācēt...labāk ir viegli pieliekties... pagriezt lielajām valstīm īsto vietiņu un iztapīgi smaidīt ...Welcom to my country!!!

Lats

Eiro ieviesīsim tikai tad, kad visos banku kontos eiro būs pārvērsti LATOS. Eh, cik daudz tad cietēju parādīsies, ne gala, ne malas.

Atpestī, Dieviņ...

...Jaunajā gadā "Liesmu" no šitā LB Silakalna! Cik var vienu un to pašu dolbīt - no tā vairāk ticības eiro nerodas ne par matu. Jo - viņam taču algu LB maksā par eiro propagandu! Vai tiešām LB nevienam nav ienācis prātā, ka 100x lielāka ticamība tautas acīs būs tad, ja par eiro labumiem klāstīs reāli veiksmīgi Latvijas uzņēmēji nevis šitādi banku sprukstiņi!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri