23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Kāda, pēc jūsu domām, ir dzīves vide Valmierā?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

DACE AMONA, veikalu tīkla Austris līdzīpašniece:

Kā uzņēmēja esmu daļēji apmierināta: ekonomiski attīstāmies, paldies lielajiem uzņēmumiem, sākot ar stikla šķiedru! Bet ļoti bēdājos, ka, piemēram,  Rīgas ielā cilvēkiem nav, kur atstāt mašīnas. Tirgotājiem ir ļoti svarīgi, lai piekļuve arī nelielajiem veikaliem būtu pārliecinoša. Ja Rīgas ielā pavērotu ietvju un braucamās daļas attiecības, varētu konstatēt, ka pirmajām ir nesamērīgi liela platība, lai gan gājēju nemaz nav tik daudz. Tāds nu ir šis laiks, — ļoti daudzi pārvietojas mašīnās. Kāpēc gan neierīkot kaut pāris kabatiņu ielu malās veikaliņu tuvumā, kā to dara, piemēram, Kuldīgā?

Kā kājāmgājēja esmu pilnībā, absolūti apmierināta ar Valmieru. Mums ir daudz foršu vietu, arī tās, kas nav speciāli iekoptas, — meža takas. Prieks par to, ka būs arī promenāde pie Gaujas!

Pensionāru ballē (ja ome sapratusi pareizi...), mērs teicis par bezmaksas sabiedrisko transportu senioriem. Daļēji piekrītu, laba doma — pensionārs izkustēsies no mājas, tiks apritē.Tomēr man ir dalītas izjūtas, jo daudz staigāju kājām un ļoti skumstu, redzot pustukšos autobusus: tur mūsu naudiņa ripo, tērē degvielu.  Valmiera nav liela, no viena gala līdz otram var nokļūt stundas laikā. Autobuss dod iespēju nokļūt no punkta A uz B, taču nedod iespēju izkustēties, un — veselība ir kustībā!

GATIS KRŪMIŅŠ, Vidzemes Augstskolas rektors:

Vairāk spriest varu gan par darba vidi, kas šeit ir laba. Arī dzīves telpa Valmierā, manuprāt, ir moderna un dinamiska.Taču mani ļoti iepriecina, ka to apliecina daudzi mūsu sadarbības partneri no ārvalstīm, kas ir patīkami pārsteigti un tiešā tekstā vērtē, cik  mūsu pilsēta ir tīra un sakopta, cik kvalitatīvi ir kultūras projekti un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi. Kad man jautā, kur var labi paēst, varu bez garas domāšanas atbildēt, ka var iet uz jebkuru ēstuvi, kafejnīcu vai restorānu.

Valmiera ir pilsēta, kurā daudz jaunu cilvēku, tā ir viesiem draudzīgi atvērta, starptautiska, te var dzirdēt daudzas valodas. Šī gada jaunums ir igauņu valoda, nezinu gan, vai uz ilgu laiku...

SANDRA GREDZENA, skolotāja:

Nācies paceļot pa Latviju, un varu spriest, ka Valmiera kopumā ir sakārtota. Liekas, ka te viss ir: daudzveidīgs kultūras piedāvājums, labiekārtota vide. Tomēr uzlabojumi var būt vienmēr, piemēram, daudzdzīvokļu namu pagalmos.  No veloceliņiem daudzko vēl varētu vēlēties. Arī māmiņām ar ratiņiem un invalīdiem pārvietošanās iespējas tomēr ir visai atšķirīgas. Pie tiltiem ļoti derētu atkritumu urnas, pašlaik nevajadzīgais tur tiek pa roku galam izmests.  Ne viss atkarīgs tikai no pašvaldības,  vispirms jau tā ir pašu cilvēku attieksme, konkrētāk — mani satrauc izbraukātās un iemītās takas zālienos.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri