Kad viens nav karotājs

29.Janvāris, 2019

Svētdienas OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola čempionāta mačs savā laukumā pret Tallinas Kalev/TLU komandu Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem īsti nesanāca. Un vaina šoreiz pat nebija viesu patiešām spēcīgajā sastāvā, kur labiem igauņiem talkā vēl trīs punktu mašīnas un slaidais Falls, viss šokolādes kvartets ar ASV pasēm.

Valmiera Glass/ViA – Kalev/TLU 63:86 (19:26, 19:20, 11:21, 14:19)

Kaut arī maču ar trejaci iesāka mājinieku snaiperis Liepiņš, līdz ceturtdaļas beigām ciemiņi, uzbrukumā darbojoties ar lielu pārliecību, sabēra valmieriešu grozā veselus 5 tālmetienus. Pēdējais – Staforda trāpījums – bija pāri Ābola rokām burtiski mirkli pirms finiša svilpes – 26:19 viesu labā pēc 10 minūtēm. Mājinieku rindās spēle īsti nevedās nevienam no potenciālajiem līderiem, izskatījās, ka valmieriešu pārliecība mazinās ar katru nākamo precīzo ciemiņu metienu...

Otro mača nogriezni viesi sāka ar 6:0, aizbēgot jau 13 punktu attālumā (32:19), mājiniekiem punkti nāca ar lielu piepūli. Līdera lomu uzņēmās Elksnis, palīdzēt centās Liepiņš, bet puslaiku ar trejaci viesu grozā pabeidza Ermansons – pēc 20 minūtēm cerīgs vien 8 punktu deficīts 38:46. Varbūt mūsējiem lauzt spēli izdosies otrajā puslaikā?

Kad ar Elkšņa un Ziediņa pūlēm pēc Elkšņa trejača bija izdevies pietuvoties rezultātā līdz 47:52, šķita, ka nu tik sāksies mājinieku ofensīva. Nekā. Bija diskutabla situācija Engera uzbrukumā, bija tehniskā piezīme Kaufmanim, tikai nebija neviena punkta vairāk mājinieku rēķinā uz tablo... Pa to laiku viesi aizskrēja līdz 61:47. Kopumā jāteic, ka valmierieši svētdien ne vienmēr izvēlējās pareizāko taktiku groza iekarošanai – ja nesekmīga tālmetienu mētāšana brīdī, kad pretiniekam jau sen piezīmju norma, ir jau pierasta lieta, tad šoreiz daudzi augumā mazāko mājinieku caurgājieni vienkārši noslāpa zonā pie viesu groza, kur ciemiņiem bija auguma pārsvars, tieši tāds pats liktenis bija vairākiem valmieriešu uzbrukumiem, kad vienkārši pret vairogu raidītā bumba nevis loģiski krita cauri groza stīpai, bet tika noslaucīta no tās. Pret Fallu&Co otrajā stāvā tādus metienus izpildīt bija bezcerīgi... No iepriekš pieminētā nokdauna 0:9 mājinieki vairs nespēja atgūties, un 30 minūtes ar 1 sekmīgu soda metienu pabeidza Falls – plus 18 un 67:49 viesu labā.

Nekas būtiski nemainījās arī pēdējā ceturtdaļā. Šajā mačā jo īpaši izgaismojās viena no valmieriešu aktuālajām problēmām – mūsu starta piecniekam savās pozīcijās ir ļoti maz līdzvērtīgu aizstājēju. Viesu rezervisti vinnēja mājinieku otro piecnieku ar 37:16. Bet spēli ar trejaci noslēdza Liepiņš, faktiski vienīgais spēlētājs komandā, kurš svētdien patiešām prata izmantot partneru piespēles brīvam tālmetienam – 63:86.

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 21+4RP+2PB+3 kļūdas (ef. koef.+22), Liepiņš 12+8AB (+18), Kaufmanis 8+8AB (+11), Grīnbergs 7 (+8), Ziediņš 6+6AB+3BM (+10), Dubults 6 (+3), Ermansons 3 (+2). Viesiem rezultatīvākie: Lips 16+14AB+4RP+3 kļūdas (+31), Harisons 15+8AB (+21), Stafords 14+5AB (+17). Pārējā komandu statistika: divpunkti 45%:56%, trīspunkti 25%:40%, sodi 61%:82%, AB 32:43, RP 14:19, PB 3:4, kļūdas 9:10, BM 3:2, komandu ef. koef. summas 61:111...

Mūsējie ar bilanci 6-13 paliek 11. vietā turnīra tabulā. Aiz muguras LU studenti (5-13) un Valkas/Valgas komanda, ar kuru valmieriešiem ļoti svarīga spēle rīt Valgā. Tas atkal ir divu uzvaru vērtības mačs, jo 29. septembrī pretinieki Valmierā tika pieveikti vien ar 88:84, pie tam pārrobežu basketbola projektā latviešiem un igauņiem talkā nākuši vēl pāris amerikāņu leģionāri. Par septīto uzvaru!

VALMIERIEŠU galvenais treneris Roberts Zeile minūtes pārtraukumā. Jāņa Lārmaņa foto