26. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Kad jaunais ir labi aizmirsts vecais

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Abas šīs jaunās, uzņēmīgās sievietes sastapu Valmieras teātrī Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā. Viņu bizness kaut kādā veidā saistīts ar vakardienu, kuru šodien daudzi no mums piemirsuši. Taču, kā zināms, viss jaunais ir... Taču katrs gadījums ir īpašs, tāpēc visu pēc kārtas.

Kad jaunais ir labi aizmirsts vecais

SIGITA TRUKŠĀNE ir rīdziniece, taču ar saknēm Latgalē — Ludzas un Kārsavas pusē. Viņa atvedusi rādīt ļoti interesantas somas, kuras izskatās gluži kā no veciem preses izdevumiem veidotas. Patiesībā jau tā arī ir, tomēr lai visu pastāsta pati Sigita.

Kas ir tas, ko šeit rādāt?

Pirmkārt, mēs veidojam materiālu no vecām avīzēm un žurnāliem, pārklājot papīra lapas ar aizsargkārtu. Pēc tam no šī materiāla darinām somas. Īstām avīzēm tiek virsū uzklāta sintētika — ļoti plāna poliestera kārtiņa. Tas — no ārpuses. Iekšpusē šis materiāls tiek uzlīmēts uz auduma. Praktiski katra soma sanāk tikai vienā eksemplārā, protams, ja ir vienādas avīzes vai žurnāla lapas, tad arī somas būs vienādas. Taču, tā kā lielākoties gatavojam no vecāku gadu preses izdevumiem, tad katra soma sanāk ekskluzīva.

Cik ilgi šī lieta jau notiek un kā pie jums atnāca pati ideja?

Strādājam tikai pirmo gadu, var teikt, ka viss vēl tikai attīstības stadijā. Pilnveidojam pašu produktu, arī attīstām ideju. Kā atnāca ideja? Vienkārši — pie radiniekiem kārtoju pagrabu, uzgāju vecus žurnālus Zvaigzne, no tiem tad arī pirmās somas tika gatavotas. Nospriedu, ka tas ir ļoti interesants materiāls, no kura varētu somas veidot.

Gluži rokas soma šī tomēr nav, es varbūt to tā mīlīgi sauktu par ķeseli... Cik maksā viena?

Atkarībā no modeļa. Sākot no 20 līdz pat 100 eiro.

Nu, par simtnieku jau jābūt riktīgi vecai avīzei vai žurnālam!

Tur varbūt pat nav tik daudz atkarīgs no avīzes vecuma, cik no konkrētajā modelī ieguldītā roku darba, jo šī soma tomēr nav rūpnieciski veidota.

VECĀ PRESE JAUNĀ LIETOJUMĀ. Sigita Trukšāne ar saviem darinājumiem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri