21. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

Kad biznesā un dzīvē uzšķirta jauna lapa

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Burtnieku novadā ir sena, simtgadīgu ozolu sargāta mājvieta Lejas Gērciņi, bet Gercini ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1993. gadā. Vispirms tā saimnieki mūspusē centās iedzīvināt ziemeļu citronu - cidoniju - audzēšanas un pārstrādes ideju, tāpēc, nopērkot Kocēnos konservu cehu, izveidoja tur jaunu pārtikas ražošanas uzņēmumu. Tas kļuva par SIA Milda KM un sekmīgi iekaroja tirgu Latvijā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā un Vācijā. Pirms diviem gadiem, piesaistot Mildai papildu investīcijas un uzsākot vērienīgus uzlabojumus, ražotnes radītāji to pārdeva. Ģimenes uzņēmumā Gercini nu esot uzšķirta jauna lapa. Par to arī notika saruna ar uzņēmējiem Uldi un Silviju Reņģēm.

Kad biznesā un dzīvē uzšķirta jauna lapa

Uldis: - Mildai ziedojām sešpadsmit dzīves gadus. Katrs no tiem krāja un veidoja mūsu pieredzi. Pārtikas ražošanas bizness ir smags un sarežģīts. Tur nepārtraukti jārēķinās ar lielu atbildību, konkurenci, kvalitāti, tehnoloģijām, ES normām un pārbaudītājiem, tādēļ nepieciešama nenormāla enerģija, lai to visu rezultatīvi vilktu. Neslēpšu, ka pēc sešpadsmit gadu bezgalīgā vāveres skrējiena bija iestājies tāds kā pagurums, tādēļ labi, ka uzradās jauni cilvēki, kam bija vēlme to visu turpināt.

Kā nonācāt pie Gercini jaunā biznesa idejas?

Uldis: - Tā radās, kad jau biju Mildu pārdevis, bet vēl tur strādāju. Ar jaunajām investīcijām ražotnei bija jāiegādā uzlabojumiem būtiskas lietas, tajā skaitā - pildīšanas iekārta. Uzstādījums bija, ka pildītājam jābūt jaudīgam, ātri mazgājamam, ar iespēju operatīvi pāriet no viena produkcijas veida uz citu, ar prasmi iepildīt dažādas konsistences produkciju jebkura veida tarā, iekārtai bija jābūt viegli ekspluatējamai un jāatmaksājas noteiktā periodā. Ātri uztaisījām piedāvājumu konkursu. Iegūtā informācija nepatīkami pārsteidza! Vai nu tāda pildītāja iekārta bija nenormāli dārga, vai arī tā nevilka kādu no mums vajadzīgajām funkcijām, piemēram, nepildīja putojošus vai pastveidīgus produktus. Vairums ārzemju iekārtu diemžēl nav atbilstošas Latvijas tirgum, kas prasa no ražotāja nodrošināt lielu sortimenta daudzveidību. Braucu uz vairākām iekārtu ražotnēm, taču vēlamo variantu neatradu. Tā kā man ir izglītība elektronikā, bet dēls Ivars ir programmētājs - salikām kopā mūsu rīcībā esošo informāciju ar to, ko uzņēmumam vajag. Tā kā neviena iekārta neatbilda uzstādījumam, tad ar dēlu nolēmām to radīt paši. Tā, noslēdzot līgumu ar Mildas īpašniekiem, tapa pirmais Gercini produkts - pildīšanas iekārta, kas konfigurējama un vadāma ar skārienjutīga ekrāna palīdzību. To radījām, izmantojot jaunākās un modernākās tehnoloģijas. Rezultāts deva pārliecību, ka ģimenes uzņēmums Gercini ir spējīgs uzsākt šāda veida biznesu.

ULDIS REŅĢE: — Kat­rai ie­kār­tu kom­po­nen­tei kon­krē­tam mēr­ķim ra­dām sa­vu pie­vie­no­to vēr­tī­bu. Tas ir ra­došs pro­cess, ku­rā pa­zūd laiks.

NĀKAMĀ IEKĀRTA. Tur vēl viss tap­ša­nas sta­di­jā, bet jau ta­gad zi­nāms, ka tā bū­šot gal­vas tie­su pā­rā­ka par ie­priek­šē­jo.


SILVIJA REŅĢE: — Gā­dā­jam, lai sa­dar­bo­jo­ties ar Ger­ci­ni, var ie­gūt ne ti­kai iz­mak­su sa­ma­zi­nā­ju­mu, bet arī dro­šu part­ne­ri.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Augusts, 2010

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri