Kā top koka vairogu maģistrāle

8.Augusts, 2017
Laikrakstā

Ko tur slēpt, itin bieži nācies, pa mazākiem lauku celiņiem braucot, redzēt grāvmalās milzu kaudzes ar šķeldai savesto visu to, ko nevar aizvest uz zāģētavu vai ostu. Turpat netālu bieži vien ir pļavas ar tik milzīgām traktora riteņu atstātām risām, ka skaidrs — šajā mežizstrādes tehnikas nesaudzīgi izpostītajā ceļā vairs ilgi zāle neaugs un arī iebraukt nevarēs. Atļaušos teikt, ka tur strādājuši privātie — vai nu legāli, pļavas saimniekam, ja tas dzīvo turpat blakus, kādu sāpju naudu atmetot, vai arī pa kluso, izmantojot to, ka šīs pļavas īpašnieks dzīvo kaut kur tālu un pēc tam tikai tiks nostādīts jau notikuša fakta priekšā. Pavisam citāda pieeja šādiem gadījumiem, kad lielākas cirsmas nav gluži ceļmalā, un, lai no tām izvestu baļķus, jāšķērso privātīpašums, ir Latvijas Valsts mežiem.

Jau pavasarī bija iespēja aplūkot šādu jau gatavu koka — no īpaši izgatavotiem, kopā sazobotiem vairogiem — klāja ceļu, tā saukto Ausekļa ceļu, Valmieras tuvumā uz Pidriķa ceļa. Pārsimt metru garā koka grīda tur beidzās ar pamatīgu danču placi, kurā var apgriezties ar pilnu kravu baļķu vedējs ar visu piekabi! Pirms nedēļas Liesmai bija ekskluzīva iespēja redzēt, kā šāda koka vairogu maģistrāle top pie ceļa uz Tožām, netālu no autobusu pieturas Bēkmaņi, kur visu procesu laipni izrādīja un par visām lietām pastāstīja Latvijas Valsts mežu Rietumvidzemes klientu centra vadītājs VILMĀRS KATKOVSKIS:

«Šādus koka ceļus, lai tiktu klāt pie lielām Latvijas Valsts mežu cirsmām, savā reģionā izmantojam jau kādus piecus gadus. Tā ir kanādiešu ideja, ko mēs, latvieši, esam adaptējuši un pilnveidojuši. Lietojam tos tur, kur jātiek uz kādiem puduriem vai kādās patiešām nepieejamās vietās.

PAMATĪGI KOKSNES KRĀJUMI. Vilmārs Katkovskis rāda tikai vienu no šajā lielajā cirsmā jau vešanai sagatavotajām krautnēm. Tādu šajā objektā daudz, un koku sortiments visdažādākais: egle, priede, bērzs, apse...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru