24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Kā tikt pie labiem darbiniekiem?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Tēma joprojām aktuāla, nupat valstī atkal izsludināta kārtējā vērienīgā pārmācību programma, kurā Eiropas Savienības līdzfinansējums dažām apmācāmo esošo, topošo un ilgāku laiku dīkstāvē pabijušo strādātāju kategorijām sasniegs pat 100%. Te var diskutēt, kurām profesionālās izglītības mācību iestādēm vajadzētu uzņemties šo misiju, akumulējot, protams, arī apmācību procesam atvēlēto naudu utt.

DOLORESA VOLKOPA. AIGARS RUŅĢIS. ALVIS SOKOLOVS
DOLORESA VOLKOPA. AIGARS RUŅĢIS. ALVIS SOKOLOVS

Šoreiz pavisam konkrētu cilvēku — gan darba devēju, gan profesionālās izglītības pārstāvju — viedokļi par to, kas reāli darba tirgū, salāgojot ar pieprasījumu no darba devēja puses un piedāvājumu no darba ņēmēja, ir šodien. Lūk, trīs interesantas atziņas no nesen Valmierā notikušās Pēcpusdienas ar mēru diskusijā dzirdētā.

Valmiermuižas alus saimnieks AIGARS RUŅĢIS:

«Es, raugoties no savas saimniecības, esmu atskārtis, ka cilvēks ar augstāko izglītību, piemēram, sabiedrisko attiecību, personāla vai finanšu speciālists, tagad pelna tikpat daudz, cik labs profesionāli tehniskās izglītības ieguvējs, piemēram, labs aldara māceklis, labs pavārs, labs...  Varētu šo uzskaitījumu vēl turpināt. Vismaz man līdz šim bijis priekšstats, ka iet uz profskolu un pēc tam pelnīt tikpat daudz, cik labam speciālistam ar augstāko izglītību, ir liels sods... Tas ir pat tāds kā biedēklis — ja tu slikti mācīsies un ja tev nebūs labākās atzīmes matemātikā un ķīmijā, tad tev būs dzīves sods — iet un dabūt profesionāli tehnisko izglītību, un tad jau arī nekas no tevis nesanāks. Un tas, ko es vienmēr redzu — atrast labu pavāru pie visa šī izglītības piedāvājuma ir neiespējami!

Tamdēļ viena lieta, kas neprasa lielu finansējumu, ir tā, ka arī vidusskolu līmenī ir ļoti svarīgi celt reputāciju un līdzvērtīgu attieksmi pret tiem cilvēkiem, kas izvēlas studēt profesiju. Jo pārliecība, ka tikai augstākā izglītība ir vērtība, bet zelta rokas, labs santehniķis nav vērtība...

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Kā tikt pie labiem darbiniekiem

Vai Valmieras stikla šķiedras rūpnīca cer tikt pie labiem darbiniekiem, ja turpinās cilvēkus par slimošanu sodīt ar 10. eiro no algas, kas vispār ir pretlikumīgi, iznāk, ka uz darbu jāiet slimam, par ko tad maksā sociālo nodokli. Vēl ar desmitnieku soda, ja aizej uzsmēķēt. Kas būs nākamais, varbūt par līdzpaņēmtās maizītes apēšanu vai labierīcību apmeklēšanu. Algas lapiņā atzīmē kā iekšējos ieturējumus. Slimība jau pati par sevi ir kā sods, kur skatās arodbiedrība.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri