19. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Nils, Viktors

Kā sagatavot prasmīgus darba darītājus?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau tradicionāla katru pavasari ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas rīkotā tikšanās Valmierā ar reģiona lielāko profesionālās — vidējās un augstākās — izglītības iestāžu vadītājiem. Kopīgā prātu vētrā allaž tiek gan izvērtēta situācija darba tirgus pieprasījumu un piedāvājumu mijiedarbībā, gan arī spriests par to, kā uzlabot darbu, pamazām mēģinot nonākt līdz optimālai situācijai, kad esošais profesionālās izglītības piedāvājums atbildīs aktuālajām darba tirgus vajadzībām. Var to pašu teikt arī otrādi.

Kā sagatavot prasmīgus darba darītājus?

Kā allaž pragmatisks tēmas apskatā savos ievadvārdos bija LTRK Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis: «Profesionālās izglītības jomā Latvijā notikusi skolu rekonstrukcija un modernizācija, mēģinām arī celt mācību kvalitāti, runājam par to, ka gatavojam speciālistus atbilstoši darba tirgus prasībām. Šodien diezgan daudz arī caur Izglītības un zinātnes ministriju iet Eiropas fondu naudas, kas visas šīs lietas pastiprina un stimulē. Tajā pašā laikā, atverot Ekonomikas ministrijas datus, satopamies ar pavisam citiem rādītājiem — ka mums pašlaik pietrūkst speciālistu diezgan daudzās un dažādās specialitātēs un profesijās, ir tapis garš saraksts ar tām profesijām, kurās tiks atļauts Latvijā iebraukt ārvalstu speciālistiem. Tur ir gan augstākās raudzes personāls, gan arī parastais darbaspēks. Patlaban mūsu valstī patiešām iebrauc ukraiņu, baltkrievu, krievu un vēl citu tautību viesstrādnieki, kuri aizpilda vakances, piemēram, transportā un vēl daudzās citās jomās, tāpat šodien jau tiek runāts par tām profesijām, kuras Latvijā varētu būt aktuālas pēc dažiem gadiem.

PIE VIENA GALDA. Par darba devēju vajadzībām un profesionālās izglītības piedāvājumu darba tirgum pagājušajā ceturtdienā LTRK Vidzemes nodaļā Valmierā diskutēja (no labās) Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, Priekuļu tehnikuma direktors Imants Kupčs, LTRK Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis un Cēsu tehnoloģiju un dizaina vidusskolas direktors Guntars Zvejnieks. Ārpus kadra šoreiz palicis Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri