17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Kā izvēlēties labāko skolu?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Topošo pirmklasnieku vecāki pašlaik ir sarežģītas izvēles priekšā.

Kā izvēlēties labāko skolu?

Ja labas atsauksmes par skolu vietējā sabiedrībā, ja tur jau mācās vecākā atvase, ja reiz šajā skolā mācījies pats? Varbūt to mācību iestādi, kas vienkārši tuvāk dzīvesvietai vai vecāku darba vietai? Izvēle tiek atstāta ģimenes ziņā, bet speciālistiem, kas ar bērniem strādā pirmsskolā, ir savs redzējums, vērtējums un ieteikumi. Viņi uzsver, ka vecākiem jāatbild pavisam uz citiem jautājumiem: cik bērns ir gatavs skolai, cik gatavs lielai klasei un intensīvam mācību procesam?

«Jau ilgus gadus strādājot par speciālo pedagogu, katru pavasari saskaros ar vieniem un tiem pašiem jautājumiem no vecāku puses. Ko darīt? Kuru skolu izvēlēties savam bērnam? Protams, šajā brīdī es runāju par tiem vecākiem, kuri ir ieinteresēti un kaut nedaudz ieklausās speciālistu viedoklī,» tā speciālā pedagoģe MARITA KRIŠĀNE, kas strādā pirmsskolās. Speciāliste turpina: «Gadu pieredze liecina, ka mūsu sabiedrībā ir ļoti atšķirīga vecāku attieksme pret savām atvasēm. Dažiem ir ļoti svarīgi, ko teiks draudzene, ja mans bērns neies skolā kopā ar vienaudžiem, dažiem ir svarīgi izvēlēties pašu prestižāko skolu, dažiem ir pilnīgi vienaldzīga attieksme, bet pa vidu – kur paliek bērns? Bieži arī vecāki neieklausās, ko saka pedagogi, kas katru dienu ir saskarsmē ar bērnu, un te nu liels «paldies» jāteic masu medijiem par skolotāja prestiža graušanu, kā arī milzīgai valsts mēroga politikai par skolu optimizāciju, kurā pilnīgi un galīgi netiek ņemtas vērā dzīva cilvēka iespējas un vajadzības. Skolotājam skolā tiek uzlikta milzīga atbildība, ar ko nav iespējams tikt galā. Klases noslogojums neparedz individuālo pieeju katram bērnam.»

SEPTIŅUS GADUS vecs bērns var izvēlēties veikalā pirmo skolas somu, bet ne pašu mācību iestādi, kurā mācīsies. Šī izvēle paliek vecāku ziņā. Un šis atbildīgais lēmums nereti ir visai sarežģīts. Vecāki baidās kļūdīties. Foto ilustratīva nozīme

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Marts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri