23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Kā glezno pusmākslinieks

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Līdz 28. jūnijam Valmieras Kultūras centrā apskatāma Māra Pladara mākslas darbu izstāde.

Kā glezno pusmākslinieks

Māris Pladars dzimis Rūjienā 1962. gada 19. septembrī. Pēc Siguldas pamatskolas beigšanas iestājās Limbažu 18. arodvidusskolā. Obligātais karadienests aizveda Māri aiz Polārā loka pie Norvēģijas robežas. Šajā laikā viņš pilnveidoja skolā apgūtās zīmēšanas, rasēšanas un krāsotāja prasmes, zīmējot armijas daļā stendus, plakātus un veicot citus noformēšanas darbus. Pēc armijas Māris sāka strādāt Valmieras SCO par krāsotāju. Taču viņš ļoti gribēja būt mākslinieks. Tomēr, tā kā Mārim bija tikai arodskolas, nevis mākslas skolas diploms, viņu Mākslas akadēmijā neuzņēma.

Māris stāsta: «Pirmās krāsas nopirku, kad man bija 20 gadi, un patiesībā nemaz tā īsti nezināju, ko ar tām darīt. Kad man bija jau pie 40, tikai tad attaisīju krāsu komplektu. Sanāca tā, ka es strādāju Norvēģijā kopā ar cilvēku, kurš bija arī tāds pats pusmākslinieks kā es. Viņš iedrošināja mani mācīties pie Alfrēda Lapetrova, ko es arī darīju. Tas bija pirms kādiem septiņiem gadiem. Man žēl, ka šis mākslinieks vairs nedzīvo Valmierā. Kādu laiku nedarīju šajā jomā neko, bet tad pamazām kaut kā atkal atsākās darbošanās ar krāsām — te vienam kādu dāvaniņu uzgleznoju, tad otram kaut ko izveidoju… Mājās man ir dekoratīvs reljefa sienas gleznojums. Meitai aizsūtīju uz Itāliju bildīti, vecākajam dēlam uz Oslo bildīti… Tad 2016. gadā atsāku darbošanos ar krāsām.»

Māris daudz apgūst pašmācības ceļā, glezno un veido savus interjera un mākslas darbus ar lielu radošo iedvesmu — pamatā reljefa gleznas ar faktūru. Lielāko paldies par atbalstu viņš saka Ilzei Mincei. «Viņa ir mana Skolotāja. Viņa mani motivē un pamudina turpināt strādāt ar krāsām. Esmu viņai sūtījis novērtēt savus darbus un saņēmis ieteikumus. Paldies Ilzei par to, ko viņa dara manā labā.» 2017. gadā tika atklāta Māra Pladara pirmā gleznu izstāde Matīšos. Pašlaik Māra radītie darbi apskatāmi gan Valmiermuižas zirgu stallī, gan arī Vīnkalnos.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri