24. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Juris Radzēvičs aizliedz Tautas lūgšanu, iedzīvotājus tomēr aicina pulcēties 11. novembra krastmalā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Neskatoties uz to, ka savlaicīgi tika iesniegti visi nepieciešamie saskaņojumi 16dienas pirms pasākuma un Rīgas Domes atbildīgās personas apstiprināja to pareizību un atbilstību LR likumdošanas prasībām, ir noticis bezprecedenta gadījums Rīgas Domes vēsturē – Juris Radzēvičs ir aizliedzis atmodas koncertu Tautas Lūgšana 11.novembra krastmalā.

Juris Radzēvičs aizliedz Tautas lūgšanu, iedzīvotājus tomēr aicina pulcēties 11. novembra krastmalā

CIK SIMBOLISKI IR VĀRDI, KAS TIKA AIZLIEGTI NO RĪGAS DOMES UN APVIENĪBAS PAR LABU LATVIJU, KO PĀRSTĀV JURIS RADZĒVIČS – AIZLIEGTA TIKA TAUTA, LŪGŠANA, ATMODA UN DZIESMA.

Cik zīmīga un skarba ir šī būtība un vārdu spēle – Nedēļa pirms vēlēšanām. Partija, kas vārdos un reklāmās liek pirmajā vietā cilvēku un tautas intereses. Pirmais aizliegtais pasākums Rīgas Domes vēsturē. Aizliegts ir atmodas koncerts, ko veido cilvēks un tauta. Tautas kopāsanākšana un vienošanās dziesmā un ticībā. Pasākums, kura laikā vākt ziedojumus grūtībās nonākušām ģimenēm. Laikā, kad ir tik grūti un cilvēkiem nepieciešama gaisma un cerība. Tiek aizliegts kopā dziedāt valsts himnu. Meklējot neesošus iemeslus, atsakoties no sarunas, apmelojot, neuzklausot priekšlikumus, izvairoties sniegt argumentāciju un apzināti novilcinot rakstiska atteikuma izsniegšanu, lai varētu to iesniegt administratīvajā tiesā. Un tas notiek brīvības izslavētajā 21.gadsimtā, valstī, kurā maksājam nodokļus, kurā ir demokrātija un pēc Satversmes vara tauta.

Kas mums vēl atliek kā tautai? Jo mēs esam tauta nevis masa. Masa ir horizontāle, bet tauta ir kopums, kas sastāv no cilvēkiem, kuros sākas vertikāle. Masā izmaiņas nesākas, tā plūst uz vienu vai otru pusi, kā pagāž trauku, bet tautā izmaiņas sākas ar mums katru. Un vienmēr pienāk laiks, kad tauta atsakās būt masa.

Tāpēc lūdzu ieklausies un sadzirdi. To bērniņu, kas krustcelēs, to bērniņu, kas Latvija. To TAUTAS sirdi, kuras daļa esi arī TU. To sirdspukstu, kas vēl pukst. Un pievienojies Tautas lūgšanā šodien, lai tā varētu notikt 25. septembrī 11.novembra krastmalā. Sadoties rokās. Uz to mēs šodien aicinām.


Kā veidojās Tautas Lūgšana jeb 100 un 1 radīšanas brīnums

Šā gada 25.jūlijā 5 pavisam vienkāršiem cilvēkiem no tautas vārdos Aira, Jānis, Ieva, Ilmārs un Santa dzima doma par Tautas Lūgšanu – Atmodas koncertu 11.novembra krastmalā, veidotu bez neviena santīma. LAIKU, kurā Latvijas tauta kopā ar dziedātājiem vienojas dziesmās un lūgsnā „Dievs svētī Latviju” visas nakts garumā plecu pie pleca. Viņus vienojošais bija nesavtīga mīlestība pret savu zemi un gatavība maksāt cenu par to, par pozitīvām izmaiņām savā valstī. Un viņi pateica savu JĀ, noticēja, cēlās un gāja. Darīja, jo vienkārši - nevarēja nedarīt.

Un no neredzamā, no skaistas idejas kā sēklas un cilvēku degošām sirdīm pusotra mēneša laikā uzplauka BRĪNUMS! Vairāk kā 100cilvēki atsaucās iesaistīties šā NOTIKUMA RADĪŠANĀ, darot to BEZ NEVIENA SANTĪMA! Šo cilvēku sirdis atsaucās mīlestībā un ticībā par savu zemi. Viss, ko vien var iedomāties 10-20 tūkstošu cilvēku liela pasākuma veidošanā, tika paveikts bez maksas, katram no šiem cilvēkiem nesavtīgi ziedojot no saviem talantiem, spējām, zināšanām, pieredzes, laika un iespējām, lai taptu šis atmodas koncerts Tautas Lūgšana. Kā puzzle, gabaliņu pie gabaliņa liekot, kur katrs ikviens ir unikāls un nepieciešams savā laikā un vietā:

Tehnikas menedžments, apskaņošanas un gaismošanas komandas, skatuve, režija, producēšana, mūziķi un komponisti, radošā komanda, grimmētāji, mediķu brigādes, apdrošināšana, drošība, loģistika, tīrība un kārtība, tualetes, dizains, druka, fotogrāfija, video operatori un veidotāji, dziesmu tekstu veidotāji uz ekrāniem, smagās mašīnas, auto ar manipulatoru, šoferi, dzeramais ūdens, satiksmes norobežojumi un shēmu izstrāde, žogi, teltis un to aprīkojums, konteineri, ugunsdzēšamie aparāti, radošās grupas tikšanās vieta, kafija, tēja, pārtika un ēdināšana cilvēkiem, kuri visu to uzstādīs strādājot pa naktīm un visi visi brīvprātīgie, kuru rokas un sirdis tik nepieciešamas daudzās lietās, lai šāds notikums taptu un vēl dažādi pārsteigumi tautai. Ja sarēķinātu to naudā, tās būtu milzīgas summas un publisko pasākumu veidotāji to labi zina. Bet šeit tapa kaut kas neredzēts un nedzirdēts, cilvēkiem ziedojot no sevis par Latviju un Dievam mūsu Radītājam par godu.

Bet aiz katras no šīm profesijām, nosaukumiem un profesionāļiem stāv konkrēts CILVĒKS ar savu dzīvi, savām domām, viedokli, sāpi, prieku un ilgām. Cilvēks, kurš gatavs nesavtīgi dot, neko negaidot pretī. Kurš gatavs maksāt cenu par savu zemi, tautu, valsti un izmaiņām tajās līdzīgi kā mūsu vectēvi kaujās vai tēvi uz barikādēm. Cilvēks, kurš ir noticējis un tic, pat šodien, kad šķiet, ka nevienam vairs nevar ticēt. Tie ir 100 brīnumi, kas ir mūsu vidū, un mēs ticam, ka mūsu ir daudz, ļoti ļoti daudz. Un, ja pusotra mēneša laikā kaut kas tāds ir iespējams, tad iespējams, mīļie, ir VISS!

 


Arī man ir nācies noparkoties zālāja.

Ne jau speciāli to daru, bet ir reizes, ka pagalmā brīvu vietu nav. Vairāk tracina, tas, ka nereti pagalmos tiek noparkotas darba mašīnas - dažāda izmēra busi utt. Manuprāt firmu mašīnām jāstāv uzņēmuma pagalmos vai kādā citā stāvlaukumā. Pagalmi ir domāti privātam transportam. Tad arī zālājus izbraukātu mazāk.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri