19. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Jāzeps

Joprojām ierindā un starp labākajiem Latvijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Tā pēc Tirgotāju asociācijas gadskārtējā konkursa «Latvijas labākais tirgotājs 2017» droši var teikt vietējie uzņēmēji RUTA un JĀNIS LILIENFELDI, kuru ģimenes uzņēmuma mājsaimniecības preču veikali «Valrek» Valmierā un Strenčos un tāda paša nosaukuma vairumtirdzniecības noliktava Valmierā, Mūrmuižas ielā, ir ierindoti starp labākajiem valstī.

Valmieras veikalam šī ir jau sestā, bet noliktavai — ceturtā prestižā konkursa ekspertu atzinība.

Joprojām ierindā un starp labākajiem Latvijā

Vai vajadzēja lielu drosmi, lai vieni no pirmajiem Valmierā pirms divdesmit septiņiem gadiem izveidotu paši savu uzņēmumu un atvērtu veikalu?

Jānis: Kur nu bez riska, ja 1991. gadā tirdzniecību iesākām burtiski no nulles ar Valmieras gaļas kombināta inženiera un 36. arodvidusskolas skolotājas algu! Tagad dažs labs tā laika vietējais tirgotājs mēdz apgalvot, ka valmieriešiem savu veikalu esot atvēris pirmais vai otrais, bet mēs zinām precīzi: bijām ceturtie. No to vietējo uzņēmēju pulka tirdzniecībā diemžēl esam palikuši vienīgie. Sākām ne tikai bez kapitāla vai bagāta onkuļa aizmugures, bet arī bez zināšanām, jo ko gan inženieris un filoloģe daudz saprata no uzņēmuma un biznesa vadības. Visu praksē apgūstot, vēl vienu pieredzes augstskolu pabeidzām.

Ruta: Kad dažādu sakritību dēļ paliku bez darba un nekur Valmierā to nevarēju atrast, kad man aizvērās durvis, atvērās logs — iestājos «Turībā» un astoņus mēnešus diendienā braukāju uz Rīgu, lai kursos apgūtu uzņēmējdarbību.

Jānis: Kad Ruta tos pabeidza, viņa teica: «Valrekā» jau tā strādā, kā «Turībā» māca!

Kāds pašlaik skaitļos un faktos ir SIA «Valrek»?

Jānis: Trijos uzņēmuma veikalos un vairumtirdzniecības noliktavā nodrošinām darba vietas 67 strādājošajiem, tajā skaitā arī paši sev, abiem dēliem un vedeklai. Divdesmit septiņi gadi noskrieti kā vāveres ritenī, bieži vien bez miega un brīvdienām. Ja nebūtu Rutas lielās, es pat teiktu — pārcilvēcīgās uzņēmības, es jau būtu metis plinti krūmos, kļūstot par pensionāru. Vēl tas nav noticis, bet papildu atbildību gan vairs nevēlos uzņemties. Ir vilinoši piedāvājumi atvērt jaunus veikalus citviet Latvijā, bet atsakām, jo esošā saimniecība ir pietiekami darbietilpīga. «Valrek» — tās ir vairāk nekā 35000 preču vienības. Atceros, kā reiz «Rimi», solot ienākt Valmierā, teica, ka piedāvās 8000 preču vienības. Mūsu vairumtirdzniecības noliktava aizņem 1300 kvadrātmetrus. Tur pēc precēm mazumtirdzniecībai veikalnieki brauc vai no visas Latvijas. Sniedzam arī loģistikas pakalpojumu, pēc pasūtījuma preces piegādājam pa visu Latviju. Mūsu klientu skaits Latvijā pašlaik ir vairāk nekā 1200 juridisko personu.

DALĪBNIEKI. Konkursā apbalvotās vairumtirdzniecības noliktavas darbinieki. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri