16. Oktobris, 2018
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Joprojām Blaumanis starp mums

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

2. decembrī Ērgļu saieta namā R. Blaumaņa memoriālais muzejs «Braki», Ērgļu novada pašvaldība un biedrība «Rūdolfa Blaumaņa Kultūrvēsturiskais mantojums» pulcēja skolēnus, skolotājus un vecākus no visas Latvijas, lai svinīgā pasākumā pateiktos labākajiem R. Blaumaņa literārās prēmijas 13. konkursa dalībniekiem. Konkursa mērķis noteica veicināt skolēnu dziļāku interesi par literatūras klasiķi R. Blaumani un viņa dzīves un darba vietu «Brakiem», attīstot audzēkņu radošā un pētnieciskā darba iemaņas. Rakstītājiem no 7. līdz 12. klasei bija iespēja izvēlēties piedāvātās tēmas — jaunākajā grupā: Mans ceļš pie Rūdolfa Blaumaņa, R. Blaumaņa darbos gūtās atziņas, «Kur bērns tēva un mātes prātam dara pretī, tur labs nevar iznākt»; vecākajā grupā: Krāsas R. Blaumaņa dzejā vai prozā, vai dramaturģijā, Man tuvie R. Blaumaņa darbu ekranizējumi, «Reizēm, lūk, tā dzīve tā sarežģījas. Kā dzijas gabaliņš».

Joprojām Blaumanis starp mums

Vadītāja Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa atklāja pasākumu ar R. Blaumaņa dzejoli «Mana lūgšana», uzsverot ilgas, lai kaut ko radītu, lai nākamajiem cilvēkiem būtu ko lasīt. Ērgļu pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Avotiņa apsveikumā izteica lepnumu un prieku, ka Blaumaņa darbi joprojām veido mūsu morāles pamatu. Muzeja vadītāja Zinta Saulīte uzsvēra, ka konkurss sīvā konkurencē ar citiem joprojām iegūst kvalitatīvus un oriģinālus skolēnu domu uzplaiksnījumus. Iesūtīti 144 darbi no 64 mācību iestādēm, bet pasākumā aicinājums piedalīties izteikts 73 rakstītājiem. Par rosinājumu un atbalstu radošajiem audzēkņiem vispirms paldies skanēja viņu vecākiem un skolotājiem, kuri saņēma Pateicības un jauno grāmatu Z. Saulītes un Mārītes Breikšas sakārtojumā  «Blaumaņa tēlu pasaulē».

NOVĒRTĒJUMS. No kreisās: Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolotāja Aija Ignate, skolēni Ieva Bērziņa, Ričards Edijs Štibe, Sendija Ieva Kurzemniece, Rencēnu pamatskolas skolotāja Inese Birzkope (no labās) kopā ar pasākuma vadītāju aktrisi Mariju Bērziņu Ērgļu saieta namā. Anitas Rozenbergas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai esat apmierināts ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri