13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Jautra kņadiņa ap deputātu kvotām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Jautra kņadiņa ap deputātu kvotām

Lai dzīves ritms nekļūst pārāk vienmuļš un pat garlaicīgs, manuprāt, ik pa laikam dzīvē, sadzīvē, pagastā un pat visā valstī ir vajadzīga kāda kņadiņa, satraukumiņi un dažādības. Ir taču jautri vērot, ka daža iecere vai pasākums, kas kādam par sevi augstās domās esošajam šķiet pat zelta vērtībā, daudzu citu vērtējumā ir kaut kas diezgan sūdīgs. Tādu, gluži pretrunīgu vērtējumu nu jau labu laiku ir izpelnījušās arī tā sauktās «deputātu kvotas». Kaut gan par kādām vēl tur pretrunām drīkst runāt vismaz valdību veidojošo partiju deputāti, ja premjerministrs Māris Kučinskis pietiekami atklātā tekstā ir pateicis, ka šīs kvotas, viņaprāt, lieliski izveidotajam šī gada budžetam pagājušajā rudenī «uzlika virsū pamatīgu traipu».

Lai «pamatīgais traips» neapšmucētu arī nākamā gada budžetu, M. Kučinskis jau vasaras vidū paziņoja, ka «šogad «deputātu kvotu» princips netiks iedarbināts». Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola paziņoja, ka no koalīcijas partiju un frakciju vadītājiem ir saņēmusi apliecinājumu, ka šogad «deputātu kvotu» nebūs.

Šķiet, ka abu ietekmīgo personu kategoriskā nolieguma formā izteiktajiem paziņojumiem vajadzēja deputātiem likt «deputātu kvotas» aizmirst uz laiku laikiem. Lai šis pašu izlolotais, iecerētais, vien dažu deputātu popularitāti augšup ceļošais termins aiziet nebūtībā, no kurienes tas, varētu teikt, neoficiāli, pat bez piereģistrēšanās Akadēmiskajā terminu bāzē bija ieradies.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri