19. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Drosma, Drosmis, Elīna

Jaunzēlandes iekarošana I

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Februāra sākumā Mazsalacas novada lapā rakstījām, ka sēlietis Jānis Krastiņš plāno doties uz Jaunzēlandi, lai tur kādu laiku pastrādātu un iepazītu šo skaisto un interesanto zemi. Viņš nokļuvis Jaunzēlandē un raksta par to www.krastins.lv. Lūk, daži izvilkumi.

PAŠPORTRETS. Jānis Krastiņš uz Jaunzēlandes fjordu fona.
PAŠPORTRETS. Jānis Krastiņš uz Jaunzēlandes fjordu fona.

Pirms nolaišanās Kraistčērčā bija jāaizpilda muitas veidlapa — cik vergus pārvadā, cik kokaīna un cik bagātināta urāna čemodānā. Jaunzēlande sagaidīja ar kārtīgu lidostu, daudz muitniekiem un apsargiem. Uzzinot par manu bagāžas saturu, muitnieki aizsūtīja mani rindā pie cilvēkiem, kam pārbauda somas. Par zābakiem teica OK, bet, ieraugot manas skrienamās kurpes, teica no no no, tās bija mazliet dubļainas. Paņēma manu telti un skrienamās kurpes. Atgriezās pēc 10 minūtēm ar smuki nomazgātām botām un kārtīgi iesaiņotu telti. Tā viņi rūpējas par savu lauksaimniecību, nodrošinoties pret slimību ievazāšanu.

Pirms ierašanās Jaunzēlandē biju sakontaktējies ar Latvijas goda konsuli Jaunzēlandē Lailu Jansoni, viņa dzīvo Kraistčērčā (pēc zemestrīces gan ārpus). Viņa laipni piekrita satikties. Ieguvu diezgan daudz noderīgas informācijas par un ap dzīvošanu Jaunzēlandē, dzirdēju arī bēdu stāstus par latviešiem (letiņi tikuši arī deportēti), tāpat jauki aprunājāmies.

Pirmajā vakarā izbaudīju hosteļa dzīvi. Daudznacionāla kompānija, aliņš un dažnedažādas sarunas un pieredzes apmaiņas. Interesanti cilvēki un interesanti stāsti, kā arī pirmie brīdinājumi, ka sezonālo darbu atrast nav nemaz tik viegli.

GANU GAITAS. Dzenu govis uz slaukšanu ar kvadraciklu.

Foto no pers. arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Maijs, 2012

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri