24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Jaunumi par OIK

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Visi zinām, ka šogad pieteikts nopietns karš OIK jeb obligātā iepirkuma komponentei. Liesmai pašu jaunāko informāciju par šīm lietām piektdien sniedza procesam ļoti tuvu stāvošs cilvēks — Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs valmierietis JĀNIS UPENIEKS.

JĀNIS UPENIEKS
JĀNIS UPENIEKS

Patlaban Ekonomikas ministrijā viena no aktualitātēm — OIK maksājumu samazināšana, ar laiku šo sistēmu pat likvidējot. Kādi šeit jaunumi?

Tur galveno cīņu uzņēmies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Tas, ko es šobrīd par OIK varu pateikt — elektrības cenas mazināsies.

Kam mazināsies?

Visiem! Mazināsies tā sadaļa, kas ir OIK sadaļa. Pēdējo mēnešu laikā ir anulēta 21 licence, ietaupot aptuveni 340 miljonus eiro jau saistībā ar nākotni, samazinot šos maksājumus. Pašlaik aktīvi strādā darba grupa, kuras uzdevums ir līdz 1. augustam un 1. septembrim iesniegt Ministru kabinetā risinājumu OIK kā maksājuma elektrības rēķinos samazināšanā vai izslēgšanā no rēķina pavisam. Līdz ar to arī drīzumā, ņemot vērā šīs veiktās darbības, elektrības cena patērētājiem samazināsies. Tās ir tās labās ziņas.

Lielie rūpnieki Latvijā, tai skaitā, piemēram, Valmieras stikla šķiedra, taču bija tīri apmierināti ar situāciju pēc iepriekšējās OIK reformas. Tai pašā laikā mazais cilvēks, arī nelielie uzņēmumi un zemnieku saimniecības īsti mierā ar esošo kārtību vis nebija...

Būtībā jaudas maksu pārskatīšana, kas tika veikta, bija tāpēc, lai uzlabotu situāciju lielajiem rūpniekiem, kur bez Valmieras stikla šķiedras bija vēl vairāki lieli ražotāji, piemēram, Cemex. Jā, bija pamatotas bažas, ka Valmieras stikla šķiedra varētu vienā brīdī izlemt pārcelt savu ražotni uz ASV. Un ne tikai šī kompānija, bet arī vairāki citi lielražotāji. Iespējams, arī Liepājas Metalurgam nebūtu bijis tāds liktenis, ja ātrāk būtu notikusi šī OIK reforma. Jā, lielajiem Latvijas ražotājiem ar lieliem elektroenerģijas patēriņiem elektrības cena tobrīd nebija konkurētspējīga. Pašlaik elektroenerģijas cena, kā mēs nesen skatījāmies, ir sasniegusi Somijas līmeni. Līdz ar to tā ir konkurētspējīga, un šie uzņēmumi arī turpmāk redz savām ražotnēm pastāvēšanas iespējas Latvijā un konkurences iespējas saviem ražojumiem pasaules tirgū. Tā ka šis jautājums ir atrisināts.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri