24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Jauns gads, jauna kārtība

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jaunais gads atnācis ar vēl vienu zaļu sveicienu – caur mūsu naudas maciņiem arvien vairāk tiksim pārliecināti, ka vislabākais auto ir elektromobilis, kas laikam jau savā gaitā pilnībā iztiek bez oglekļa dioksīda izmešiem atmosfērā. Par to gādā attiecīga likumdošana, kas jau stājusies spēkā.

Jauns gads, jauna kārtība

Kā informē Valsts ieņēmumu dienests, no šī gada 1. janvāra transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likme tiek piemērota atkarībā no automobiļa radītā oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma. To paredz Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums.

Lūk, izvilkums no Valsts ieņēmumu dienesta skaidrojuma: «Šādā veidā ieviesta kārtība, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par vieglo automobili, kura pirmās reģistrācijas datums ir pēc 2008. gada 31. decembra, kas ir aprīkots ar iekšdedzes dzinēju vai pēc savas konstrukcijas ir aprīkots ar iekšdedzes dzinēju un kā mehānisku dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātas elektroenerģijas vai dzinējspēka glabāšanas iekārtas, maksā, piemērojot nodokļa likmi atkarībā no automobiļa radītā CO2 izmešu daudzuma uz vienu kilometru. Tādējādi plānots veicināt videi kaitīgu transportlīdzekļu lietošanas ierobežošanu, pārejot uz videi draudzīgākiem transportlīdzekļiem.»

JEEP WRANGLER. Īsti veči jau benzīna cenu neskaita, taču varbūt lieki 300 eiro pie ikgadējā ceļa nodokļa šāda 6,4 litru dzinēja spēkrata īpašniekam liks aizdomāties. Protams, nav īsti prāta darbs šādam džipam mēģināt arī 1 litra uzforsētu dzinēju iebūvēt... Saprātīgu līdzsvaru vajag!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri