24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Jauniešiem Valmiera sirdī

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Ir novērots, ka jaunieši, kas aiziet no Valmieras, lai mācītos, dalās divās grupās: vieni studē Rīgā vai Londonā un visu laiku plāno, kā atgriezties, lai strādātu un dzīvotu savā dzimtajā pilsētā, otrie iedzīvojas citviet. Es piederu pie pirmajiem. Pavisam noteikti,» sacīja SINDIJA VIRSE. Par mācībām, darbu, jauniešu iespējām un lokālpatriotismu mūsu saruna.

Jauniešiem Valmiera sirdī

Jauni cilvēki — tas ir milzīgs resurss katrai pašvaldībai. Kas jaunieti vilina dzīvot un darboties Valmierā?

Ļoti liela nozīme brīdī, kad jaunietis plāno savu tālāko dzīvi pēc studijām, ir atbildei uz jautājumu: vai man tur būs darbs un vieta, kur dzīvot? Un Valmiera noteikti ir tā pilsēta, kas visu laiku ir kustībā, attīstībā. Kas vēl ir svarīgs Valmieras jaunietim? Grūts jautājums, jo iespēju ir daudz, un jaunieši pie šī plašā piedāvājuma ir pieraduši. Būtībā katrs, kas vēlas, var atrast vietu, kur sevi pilnveidot, to atceros kopš skolas laika. Kad mācījos Viesturskolā, es taču darīju visu: spēlēju teātri, sportoju, dziedāju, dejoju. Vēlāk nāca darbs pilsētas jauniešu domē. Jā, es aizgāju studēt uz Rīgu, bet būtībā jau visu laiku biju tajā sasaistē ar Valmieru, ar jauniešu dzīvi.

Jo pati tā vēlējies.

Man bija savs redzējums, bija pieredze, kas, darbojoties kopā ar jauniešiem, tika uzkrāta. Pašlaik es ar abām kājām esmu atpakaļ Valmierā. Jā, man vairs nav 13 un 15 gadi, taču mēs kopā ar domubiedriem — Lindu Ribu, Reini Žagariņu — nupat februārī nodibinājām biedrību «Divi krasti». Tāpēc, ka jauniešiem ir tik daudz ideju, ieceru, mums ir dažādi plāni un projekti, un tagad arī pašiem sava Jauniešu māja, kur dažādus pasākumus organizēt, kur par jauniešu dzīvi un interesēm Valmierā varam visu izrunāt.

Jaunietis — tas ir cilvēks vecumā no 13 līdz...

Likumdošanā tie traktējumi atšķiras. Vieni raksta, ka līdz 25 gadiem, citi — ka līdz 30. Mēs sakām, ka mūs interesē arī to valmieriešu idejas, kam 30+. Mūsu biedrībā jau tagad līdzdarbojas jaunieši no visām pilsētas skolām, un ļoti gaidām arī studentus. Vidzemes Augstskolai ir plaša sava iekšējā dzīve, bet mums noderētu arī studentu idejas.

Ja sāki stāstīt par biedrību, tad izrunājam līdz galam.

Ideja, ka Valmierā vajadzētu jauniešu biedrību, bija jau sen. Veiksmīgu sakritību rezultātā mums Jaunatnes centrs «Vinda» piešķīra šīs mājas atslēgas, tāpēc tagad jauniešiem ir arī sava māja, kurā darboties. Biedrība jau ir iesaistījusies vairākos projektu konkursos, tāpat esam atvērti ziedotājiem. No februāra līdz aprīlim nav pagājis daudz laika, vai ne?

«BRĪVAIS LAIKS man paiet kopā ar Valmieras jauniešiem,» saka biedrības «Divi krasti» valdes locekle Sindija Virse un neliedzas, ka darba dienas viņai ir tikpat interesantas, jo tās paiet būvlaukumā, strādājot būvfirmā «Arčers». Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri